آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 192255
تاریخ انتشار : 11 مهر 1395 10:59
تعداد بازدید : 477

رییس کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران:

آمادگی مخابرات ایران برای واگذاری شبکه فیبر پشتیبان به شرکت های FCP

رییس کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با اعلام آمادگی شرکت مخابرات ایران برای واگذاری امکانات پایه ای، این اتفاق را در راستای شکل گیری یک شبکه فیبر پشتیبان برای شرکت های FCP، موجب ارتقای کیفیت در ارایه سرویس به کاربر نهایی دانست.

ایسنا- محمدرضا کریمی درباره موضوع واگذاری فیبر تاریک و امکانات مازاد شرکت مخابرات به شرکت های FCP گفت: شرکت های FCP خودشان مجوز ایجاد شبکه فیبر را دارند، منتهی اگر مخابرات این همکاری را داشته باشد، به نوعی صرفه جویی در هزینه و امکانات است.
وی درباره نحوه واگذاری فیبر تاریک به شرکت های FCP توضیح داد: کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در مصوبه ۲۳۰ خود، طرحی را برای واگذاری امکانات پایه ای شرکت مخابرات ایران مصوب کرد و مدیرعامل مخابرات هم قول همکاری دادند و امیدوارم که این اتفاق بیفتد، البته در رابطه با این مساله ابتدا یک طراحی صورت بگیرد و براساس آن طراحی نیازها به مخابرات اعلام شود.
رییس کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه ای ادامه داد: مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در مصاحبه ای اعلام کردند که شرکت مخابرات آمادگی دارد در این زمینه همکاری کند. در زمینه داکت ها هم درخواست و نیاز شرکت های FCP دریافت و شرکت مخابرات ملزم شده در مدت مشخصی این درخواست ها را بررسی کند و در صورت امکان، امکانات مازاد خود را واگذار کند.
کریمی افزود: ما به عنوان کنسرسیوم شرکت های FCP در بعضی از استان‎ها درخواست دادیم و در چند استان این اتفاق افتاده، برای مثال در مازندران طراحی تمام شده و شرکت مخابرات در این استان درخواست ها را نیز اجابت کرده است. در استان های دیگر مانند تهران نیز درخواست ها دریافت شده و مشغول بررسی هستند که به ما جواب بدهند.
وی گفت: کار در حال انجام است و امیدواریم مانند مازندران که جواب مثبت بود، در شهرهای دیگر نیز بتوانیم جواب مثبت را دریافت کنیم و عملا یک شبکه فیبر پشتیبان برای شرکت های FCP اتفاق بیفتد که در آن صورت کیفیت در ارایه سرویس برای کاربر نهایی کاملا مشخص خواهد بود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :