آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1923
تاریخ انتشار : 18 مهر 1390 0:54
تعداد بازدید : 596

که چرا باغچه کوچک ما سیب نداشت

اولین انسانی نبود که در کنار واژه سیب به شهرت جهانی رسید. شاید هم کلمه سیب شهرت امروزی اش را مدیون این مرد خلاق باشد.

استیو جابز فقط یک نابغه در فناوری دنیای امروز ما نبود، بلکه نمونه یک انسان نواندیش و الهام‌بخش برای بسیاری از شاخه‌های فکری زندگی بشر بود.بی‌شک تفکرات این مدیر خلاق می‌تواند برای ما فعالان در عرصه فناوری کشورمان بسیار اثرگذار  و الهام‌بخش باشد. به همین منظور گوشه‌هایی از نبوغ‌آمیزترین سخنان وی که به دقت ترجمه شده و حاوی درس‌هایی طلایی برای کمک به موفقیت شما در زندگی است را در مقاله این هفته خودم به نشانه احترام به وی تقدیم می‌کنم.  استیو می‌گفت: تا آنجا که من می‌دانم تنها شخصی هستم که 250 میلیون دلار در یک سال زیان   کرده‌ام. این موضوع خیلی شخصیت‌ساز است. اشتباه کردن و اشتباه شدن را یکی نگیرید. چیزی مثل شخص موفقی که شکست نخورده و اشتباه نکرده وجود ندارد. اشخاص موفقی وجود دارند که اشتباه کرده‌اند و زندگی یا روش خودشان را در قبال آن تغییر داده  و بار بعدی درست عمل کرده‌اند. آنها اشتباه را به عنوان هشدار و نه نشانه‌ای از نارسایی ناامیدکننده، دیدند. اشتباه نکردن به معنی به طور کامل زندگی نکردن است.
من تمام تکنولوژی‌ام را برای بودن یک بعدازظهر با سقراط معامله می‌کنم.
ما اینجاییم تا یک اثر در جهان باقی بگذاریم. در غیر این صورت اصلا چرا ما اینجاییم؟
زمان شما محدود است. با برخی تعصباتی که نتیجه فکر دیگران است به دام نیفتید.
مهم‌ترین چیز شجاعت برای دنباله‌روی از قلب و درک مستقیم خودتان است. آنها هر شکلی که دارند می‌دانند که شما بالاخره می‌خواهید چه بشوید.
هر درسی ممکن است ابتدا که در زندگی شما گنجانده شود برای شما مشکل باشد، اما اگر در هر درس روش‌تان را آسان کنید یک پیشرفت فوری در دستاوردتان حاصل خواهید کرد پس پیش بروید و سعی کنید.  نوآوری مرز تشخیص یک رهبر از یک برنامه دنباله‌رو است. نوآوری حدومرز ندارد و تنها محدودیت آن  تخیل شماست.به امید روزی که از استعدادهای جوانان کشور عزیزمان مردانی چون استیو جابز نگاه فناوری جهان را به خود معطوف کنند.
روحش شاد. یادش گرامی‌باد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :