آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 192350
تاریخ انتشار : 12 مهر 1395 10:47
تعداد بازدید : 922

وعده صدور کارت هوشمند درمان تا پایان سال

سازمان تامین اجتماعی تا پایان سال، طرح جایگزینی کارت هوشمند را به جای دفترچه بیمه کلید می زند.

مهر - معاون درمان سازمان تامین اجتماعی درباره طرح حذف دفترچه های درمانی بیماران گفت: برای اجرایی شدن این طرح نیاز به چند فعالیت اجرایی و تامین زیرساخت های لازم داشتیم که در ابتدا سیستم HIS بیمارستانی را در تمامی بیمارستان های ملکی راه اندازی کردیم و در مرحله بعد زیرساخت های لازم را برای اجرایی شدن نسخه الکترونیکی نیز آماده کردیم، به طوری که به صورت آزمایشی حذف دفترچه از ماه های قبل در استان یزد آغاز شد و مرحله بعد نیز صدور کارت هوشمند بود که در این خصوص نیز این امکان فراهم شد تا کارت هوشمندی را طراحی کنیم که قابلیت نرم افزار NFC داشته باشد تا بتوان در موبایل هم از سیم کارت آن استفاده کرد.
به گفته محمدعلی همتی، این امکان قبلا فراهم نبود و با استفاده از متخصصین توانستیم به این امکانات جدید دست پیدا کنیم و در حال حاضر در دو مرکز آزادی و کلینیک ابوریحان حذف دفترچه برای بیماران اجرایی می شود و بر اساس زمان بندی انجام شده تا پایان شهریور سال آینده در تمامی مراکز ملکی از کارت هوشمند استفاده خواهد شد.
همتی گفت: با ارایه کارت هوشمند خدماتی که در گذشته به بیماران ارایه می شد، حذف یا کاهش پیدا نخواهد کرد و فقط این کارت جایگزین دفترچه می شود.
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: بر اساس برنامه ریزی های مدونی که شرکت رایتل انجام داده است، این آمادگی وجود دارد که کارت ها تا پایان سال ارایه شود و همه بیمه شدگان در یک فاصله زمانی مشخص و با اعلام سازمان مراجعه، دفترچه ها را تحویل و کارت را دریافت خواهند کرد.
همتی به مزیت های کارت هوشمند پرداخت و گفت: عدم استفاده سایرین از کارت به جز بیماران، عدم انجام آزمایش های تکراری و کاهش خطاهای پزشکی از جمله مزیت های کارت هوشمند درمان است.
وی گفت: در مرحله بعدی بر اساس همکاری با وزارت بهداشت و سایر مراکز غیرملکی استفاده از کارت هوشمند درمان در مراکز غیرملکی و بیمارستان های خصوصی توسعه پیدا خواهد کرد؛ اما فعلا حذف دفترچه فقط در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی اتفاق می افتد.همتی افزود: با توسعه زیرساخت ها در مراکز درمانی به جز تامین اجتماعی تا پایان شهریور سال ۹۷ کارت هوشمند با حذف دفترچه در سایر مراکز نیز استفاده خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :