آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1924
تاریخ انتشار : 18 مهر 1390 0:56
تعداد بازدید : 810

سونی گوشی را از سهم اریکسون می خرد

شرکت سونی در حال مذاکره با شرکت سوئدی اریکسون برای جدایی سونی از این شرکت و خرید بخش گوشی تلفن همراه است.

رویترز- دنیای گوشی‌های هوشمند چندین بازیگر اصلی دارد که سونی‌اریکسون با استفاده از سیستم‌عامل محبوب و موفق آندرویید توانست در میان بزرگ‌ترین تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند قرار گیرد. این شرکت همچنین توانست نخستین گوشی مبتنی بر آندرویید با کاربرد بازی را تولید کند.
بر اساس این گزارش، سونی قصد دارد سهم اریکسون را از بخش تلفن همراه خریداری کند. به این ترتیب ساخت گوشی‌های هوشمند تحت نظارت و انحصار سونی در خواهد آمد.
یکی از گوشی‌های هوشمند گفتنی است محصول مشترک این دو شرکت سوئدی و ژاپنی Xperia Play  است که با تمرکز بر بازی ارایه شده و بیشتر از محصولات دیگر سونی اریکسون نام سونی را یدک می‌کشد. به این ترتیب خیلی عجیب نیست که سونی قصد دارد بیشتر این گوشی‌ها با برند این شرکت راهی بازار شود.
با این حال سونی تبلت‌، دستگاه پخش موسیقی و رایانه‌هایش را تحت برند خود می‌سازد و فقط در زمینه تلفن همراه با شرکت اریکسون همکاری می‌کند.
گفتنی است هر دو شرکت سونی و اریکسون به طور مساوی 50 درصد از این شرکت سهم دارند.
بر اساس این گزارش، مذاکرات میان سونی و اریکسون هفته‌هاست که ادامه دارد و گفته می‌شود تا پایان ماه جاری وضعیت دو شرکت مشخص خواهد شد.
شرکت اریکسون 3/1 میلیارد دلار در بخش شبکه‌ و مخابرات سهم دارد و از این سرویس‌ها در ساخت گوشی‌های هوشمند بهره می‌برد.
گفتنی است شرکت سونی اریکسون سال گذشته از بخش گوشی‌های هوشمندش 90 میلیون یورو سود کرد این در حالی است که سال 2009 این شرکت 836 میلیون یورو از دست داد.
گفتنی است شرکت سونی‌ اریکسون از یکم اکتبر سال 2001 به وسیله شرکت ژاپنی سونی و شرکت ارتباطات از راه دور اریکسون برای ساخت گوشی تلفن همراه کار خود را آغاز کرد.بر این اساس سونی با تخصص در ساخت محصولات مصرفی و اریکسون با دانشی فنی که در زمینه ارتباطات داشت شرکت سونی اریکسون را بنا نهادند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :