آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 192489
تاریخ انتشار : 13 مهر 1395 10:33
تعداد بازدید : 681

رئیس کمیسیون امنیت ملی:

مسوولان نظام به زودی موبایل امن ملی می گیرند

رییس کمیسیون امنیت ملی اعلام کرد که در حال نهایی کردن ممنوعیت ورود گوشی هوشمند هستیم و به زودی گوشی های بومی به دست مسوولان می رسد.

مهر- علاء الدین بروجردی در بازدید از پلیس فتا همزمان با گرامی داشت هفته ناجا گفت: تمام گوشی های هوشمند باید بومی سازی شود و همین گوشی های هوشمندی که دست نمایندگان و همه هست، باید بومی سازی شود و به دنبال ساخت گوشی های بومی هستیم. به سرعت باید این اقدام صورت بگیرد تا از تهدید امنیتی دور شویم.
بروجردی افزود: برای عملی شدن این طرح تا مراحل قابل توجهی پیش رفته ایم اما مسئولان ذی ربط باید برای آن اطلاع رسانی کنند. آنچه من مطلع هستم این است که طراحی و مراحل ساخت در حال انجام است اما اینکه چه زمانی این طرح به نتیجه می رسد را نمی توان از هم اکنون اعلام کرد؛ اما درهرحال با اجرای این طرح با توجه به برخی از نکات امنیتی از نشت اطلاعات به بیرون جلوگیری می شود.
رییس کمیسیون امنیت ملی درباره اینکه شنود اطلاعاتی اتفاق افتاده یا نه، گفت: منافقین به طور مستمر به دنبال تلفن های اطلاعاتی هستند. آنچه که مهم است آگاهی دادن است و افراد باید بدانند که خطر بیخ گوششان است و استفاده از تلفن همراه در جلسات ممنوع است.
وی درباره اختلاف پلیس و قوه قضاییه درباره تلگرام گفت: ما هر اقدامی که درجهت ایجاد مصونیت برای حفظ منافع ملی باشد، دنبال می کنیم؛ چون این امر در همه کشورها متداول است حتی کشورهای سازنده هم خودشان از گوشی های خاص استفاده می کنند.
بروجردی درباره ممنوعیت گوشی های هوشمند گفت: هنوز در حال نهایی کردن ممنوعیت ورود گوشی هوشمند هستیم و تا زمانی که گوشی ساخته نشده است، باید آفت های گوشی های هوشمند را زدود و بحث جایگزینی زمان می برد. امیدواریم این اختلاف نظر توسط شورای عالی فضای مجازی برطرف شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :