آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 192493
تاریخ انتشار : 13 مهر 1395 10:40
تعداد بازدید : 917

مخالفت چندین باره دولت با درخواست فیلتر اینستاگرام

رییس پلیس فتا گفت: در کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه چندین بار تصمیم بر این بود که اینستاگرام فیلتر بشود؛ اما دولت با فیلتر شدن آن مخالف است. درحال حاضر وزارت ارشاد کارهایی انجام داده تا به صورت هوشمند با صفحات مستهجن برخورد شود.

فناوران- کمال هادیانفر گفت: سرورهای اینستاگرام در آمریکاست و دسترسی های پلیسی ما به آن محدود است. با این حال پلیس فتا سعی دارد صفحات با موضوعات مختلف که در ادامه جرمشان استمرار دارند، شناسایی کرده و به پلیس امنیت اخلاقی ارجاع دهیم چراکه دستگیری های این حوزه بر عهده پلیس امنیت اخلاقی است.
رییس پلیس فتا درباره حملات هکری عربستان گفت: این حملات با عنوان داعس و نه داعش از دو کشور عربستان و ترکیه انجام شد که ما آی پی ها را به عربستان دادیم اما توجهی نکردند.
وی افزود: نوع حمله از نظر هکری ارزشی ندارد، در سایت های ما که نمونه آن مرکز آمار بود، ضعف امنیتی داشتند و هکرها از همین ضعف سوءاستفاده کرده بودند که بلافاصله مدیران شرکت ها را دعوت کردیم و به آنها تذکرات لازم را دادیم و پس از آن شاهد کاهش حملات سایبری هستیم و اگر مواردی هم بوده، بسیار کم و عمدتا مربوط به سایت های کم فعالیت بوده است.
هادیانفر درخصوص عملکرد پلیس فتا گفت: به تناسب رشد فناوری اطلاعات همه ساله رشد جرایم را شاهد بودیم. در ۶ ماهه امسال 63.5 درصد جرایم فضای مجازی در کشور افزایش یافته است و نزدیک به 42.5  درصد جرایم در تلگرام اتفاق می افتد.
هادیانفر افزود: در سال ۹۳، ۵۲ درصد جرایم به برداشت های غیرمجاز می رسید و امسال با هشدارهایی که داده ایم و هماهنگی هایی که با بانک ها داشته ایم، کاهش ۳۴ درصدی را شاهد هستیم.
وی گفت: در جرایم اینترنتی، جرایم هتک حیثیتی در کشور بالاترین سهم را دارند که باید بخش هایی که مسوولیت پیشگیری را دارند، بیشتر فعالیت کنند. در حوزه بین المللی عملیات پانجی آ ۹ را داشتیم که این عملیات ۱۰ روز طول کشید و طی آن داروهای غیرمجاز را شناسایی کردند. در کشور ما وزارت بهداشت همکاری داشت و در کشور ۱۵۰ نفر دستگیر شدند. مقادیر زیادی داروهای غیرمجاز شناسایی شد و در مبادی گمرکی دستگیری داشتیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :