آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 192505
تاریخ انتشار : 13 مهر 1395 10:55
تعداد بازدید : 886

با ارتقای سیستم مخابرات تهران

ارایه اینترنت 100 مگابیتی روی سیم مسی ممکن شد

سخنگوی مخابرات استان تهران از اجرای طرح «اینترنت بی سیم شهری» برای استفاده مردم از اینترنت مخابرات در اماکن عمومی خبر داد.

فناوران- محمدرضا بیدخام با بیان اینکه فاز آزمایشی اجرای طرح «وای فای شهری» در برخی نقاط تهران آغاز شده است، گفت: به زودی این طرح با هدف ارایه اینترنت پرسرعت بی سیم در سطح اماکن عمومی شهر تهران اجرا خواهد شد.
سخنگوی مخابرات استان تهران گفت: پس از راه اندازی طرح وای فای شهری، مشترکان اینترنت پرسرعت مخابرات می توانند در مراکز منتخب از طریق نام کاربری و رمز عبور خود، بدون پرداخت هزینه مجزا، مشابه زمان استفاده از سرویس اینترنت در محل نصب سرویس، در مراکز شهری نیز از این سرویس استفاده کنند.
وی افزود: حتی سایر شهروندانی که درحال حاضر مشترک اینترنت پرسرعت مخابرات نیستند نیز می توانند به صورت آنلاین در هریک از مکان های عمومی که امکان دسترسی به این سرویس وجود دارد، با دریافت نام کاربری و رمز عبور اختصاصی به اینترنت پرسرعت بی سیم مخابرات متصل شده و از این سرویس بهره مند شوند.
این  مقام مسوول در مخابرات تهران همچنین گفت: در حالی که به دلیل محدودیت سیم مسی امکان ارایه سرعت های بالا در ADSL ممکن نبود، با ارتقای سیستم موجود ارایه سرعت ۱۰۰ مگابیتی امکان پذیر شده است.
بیدخام افزود: در سرویس ADSL با افزایش فاصله مشترک از مرکز مخابراتی، کیفیت سرویس کاهش می یابد و درنتیجه تاکنون ارایه سرعت های بالا بر این بستر امکان پذیر نبود.
وی گفت: با سرویس جدید ADSL2 از طریق ارتقای سیستم های موجود ارایه سرعت 100 مگابیت بر ثانیه امکان پذیر شده است. بیدخام با بیان اینکه این سرویس برای مشترکان خانگی و تجاری قابل ارایه است، افزود: سرویس جدید در منطقه 2 و 7 مخابراتی آزمایش شده و آغاز ارایه آن از این دو منطقه است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :