آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 192509
تاریخ انتشار : 13 مهر 1395 10:59
تعداد بازدید : 669

دوربین های نظارتی هوشمندتر می شوند

این روزها تامین امنیت خانه و محل کار نیز به دست فناوری سپرده شده است و بسیاری از مردم از دوربین های نظارتی هوشمند به این منظور استفاده می کنند و با خیال راحت به سفر می روند.

ایتنا- یکی از مشکلات دوربین های نظارتی این است که هنگام شب دامنه چندانی را نمی توانند پوشش دهند و سرقت های احتمالی نیز با استفاده از نقاط کور و بسیار تاریک انجام می شود.
همین موضوع سبب شده فعالان عرصه فناوری قدم به میدان گذاشته و با طراحی یک لامپ ویژه، مشکل را حل کنند. 
Lifx Plus لامپی ویژه است که قابلیت تغییر رنگ نورهای متصاعدشده را دارد و هرچند برخی آن را بیشتر برای تفریح می دانند؛ ولی طراحان این وسیله هوشمند، معتقدند نور مادون قرمز این لامپ، می تواند یک بازوی کمکی مناسب برای دوربین های نظارتی خانه و محل کار باشد.
 طراحان این لامپ می گویند با وجود خاموش شدن چراغ های خانه و حاکم شدن تاریکی، دوربین های هوشمند می توانند از این نور بهترین بهره را بگیرند و در طول شب بر همه نقاط اطراف خانه کنترل داشته باشند.
البته دوربین های نظارتی شب همچون Arlo، Nest Canary و iSmartAlarm در تاریکی نور مادون قرمز می تابانند ولی این نور نمی تواند فضاهایی را که در دسترس دوربین نیست، روشن کند؛ اما با Lifx Plus این دوربین ها نیز ارتقا یافته و هم فضای داخلی و هم فضای خارج خانه کاملا امن می شود. این لامپ ها دارای وای فای داخلی هستند و به همین دلیل می توانند با وسایل هوشمند خانه ازجمله دوربین نظارتی سینک (sync) شوند و ارتباط برقرار کنند. این لامپ را همچنین می توان با کمک اپلیکیشن Lifx app که با گوشی های آندروییدی، ios و ویندوزی سازگار است، کنترل کرد.
البته برای کنترل این لامپ می توان از اسپیکر هوشمند «اکو» آمازون نیز بهره گرفت و از هشدارهای صوتی استفاده کرد. هریک از این لامپ ها که قرار است از نوامبر(آبان) با بهای ۸۰ دلار راهی بازار شود، دارای درخشش هزار و ۱۰۰ لومن (Lumen) است که می توان آن را مشابه یک لامپ رشته ای ۷۵وات دانست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :