آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 192512
تاریخ انتشار : 13 مهر 1395 11:2
تعداد بازدید : 659

اشتباه بزرگ تلویزیون دولتی چین در اتهام زنی به سامسونگ

شبکه تلویزیونی CCTV چین روی سایت اینترنتی خود اعلام کرد سامسونگ با غرور و تکبر فراوان برای بازار چین تبعیض قایل شد و در جریان جمع آوری گوشی هوشمند Galaxy Note 7 بین این کشور و دیگر بازارهای جهان فرق گذاشت.

موبنا– این خبر به نقل از دولت چین منتشر شد و رسانه های خبری اعلام کردند که سامسونگ هیچ گونه طرح فراخوان برای جمع آوری گوشی های مذکور را در چین اجرا نکرده است؛ ولی این مساله یکی از اشتباهات بزرگ سامسونگ بود.شرکت سامسونگ با انتشار بیانیه ای توضیح داد این تصمیم را براساس طراحی متفاوت گوشی مذکور برای بازار چین اتخاذ کرده است و به عبارت دیگر، عدم فراخوان برای جمع آوری گوشی مذکور به معنی اقدامی علیه دولت چین محسوب نمی شود. زیرا چین تنها بازاری محسوب می شود که گوشی های اصلی باتری های ساخته شده در شرکت چینی Amperex را شامل می شدند.
این باتری ها هم اکنون در مدل های ایمن شده Galaxy Note 7 هم به کار گرفته می شوند و به همین خاطر گوشی هایی که از قبل با این باتری ها روانه بازار شدند، مشکلی ندارند.  ب
اتری هایی که باعث آتش سوزی Note 7 سامسونگ شد، در یکی از زیرمجموعه های این شرکت کره ای موسوم به SDI تولید شده بود. این باتری ها به صورت همزمان در دو کشور ویتنام و کره جنوبی تولید می شدند.بر این اساس می توان گفت مدل ویژه Galaxy Note 7 که به صورت اختصاصی برای بازار چین عرضه شده بود، به جمع آوری برای اصلاح و تعویض باتری نیاز نداشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :