آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 192618
تاریخ انتشار : 14 مهر 1395 11:0
تعداد بازدید : 629

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در جمع کارآفرینان مقیم آمریکا:

بازار ICT ایران سال آینده به ۸۰ میلیارد دلار می رسد

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: از رسالت های اصلی معاونت علمی ایجاد ارتباط نخبگان و مراکز علمی و پژوهشی کشور با فناوران و مساعد کردن زمینه برای ایجاد کسب و کار فناورانه است.


فناوران- سورنا ستاری در حاشیه سفر رییس جمهوری به نیویورک برای شرکت در هفتاد و یکمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد ، در جمع کارآفرینان و متخصصان مقیم ایالات متحده آمریکا حضور یافت.
وی در این برنامه در خصوص پیشرفت و تغییر رویکرد عمومی کشور به سود اقتصاد دانش بنیان گفت: با اصلاح رویکردهای پیشین در حوزه فرهنگ اقتصادی و توجه جامعه به مقوله اقتصاد دانش بنیان، بخشی از دانشگاه ها از یک فضای صرفا علمی به محیطی برای کارآفرینی بدل شده اند و بخش خصوصی وارد عرصه فناوری شده است که مجموع این تغییرات زمینه تحول جدی در کشور را فراهم می کند.
رییس بنیاد ملی نخبگان هدف از نشست های سالانه نیویورک را یافتن راه های بهره مندی از توانمندی نخبگان ایرانی ساکن آمریکا عنوان کرد و افزود: ایجاد ارتباط نخبگان و مراکز علمی و پژوهشی کشور، ارتباط و تعامل سرمایه گذاران با فناوران و نیز مساعد کردن زمینه برای کارآفرینانی که علاقه مندند کسب و کار فناورانه خود را در کشور ایجاد کنند، از رسالت های اصلی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان و برگزاری این نشست هاست.
وی ادامه داد: در نانوفناوری جزو کشورهای برتر جهان هستیم و این توسعه علمی و فناوری در کنار اصلاح نگرش های اقتصادی موجب رخ دادن تحولات جدی در عرصه اقتصادی با تکیه به اقتصاد دانش بنیان شده است.
وی بیان کرد: بزرگ ترین شرکت های منطقه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران فعال هستند و سال آینده بازار کشور در این حوزه به ۸۰ میلیارد دلار می رسد.
ستاری ایران را بازار هدف جذاب برای سرمایه گذاران و زمینه مناسبی برای فعالان علم و فناوری دانست و گفت: خوشبختانه سرمایه گذاران از یک سو و نخبگان و  فناوران خارج از کشور از سوی دیگر  تمایل زیادی به فعالیت و پیاده سازی ایده های نوآورانه در کشور نشان داده اند و در این راستا بنیاد ملی نخبگان با طراحی ایجاد سازوکار مناسب تلاش می کند بستر مناسب این فعالیت ها را از راه تعامل میان دانشجویان، اساتید ، دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان ایجاد کند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :