آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 192621
تاریخ انتشار : 14 مهر 1395 11:4
تعداد بازدید : 768

پهپاد هیبریدی با قابلیت های شگفت انگیز

همکاری دو شرکت در حوزه ساخت پهپاد روباتیک، منجر به ساخت نخستین پهپاد هیبریدی (هلیکوپر-هواپیما) شده است که می تواند با توانمندی های خود شما را شگفت زده کند.

Engadget- پهپادهای کوپتری چهار، شش و حتی هشت موتوره به وفور ساخته شده اند و در دسترس هستند و پهپادهای هواپیمایی نیز انواع مختلفی در بازار دارند. حتی نمونه هایی از پهپادهای هواپیمایی با قابلیت بال زدن ساخته شده است تا امکان پرواز عمودی را نیز داشته باشند، اما این پهپادها نیز نیازمند دست کم چهار موتور و پیشرانه هستند.
شرکت «دلف» در همکاری با شرکت «پاتور» موفق شده نوع تازه ای از پهپاد را بسازد که در عین طراحی بسیار ساده آن، می تواند عمودی پرواز کند و با یک پیشرانه به سرعت چشمگیری دست یابد. این پهپاد که بدون دم طراحی شده است، با کمک پروانه های خود عمودی پرواز می کند و سپس با استفاده از پیشرانه قدرتمندش در یک چشم برهم زدن به سرعت باورنکردنی 100 کیلومتر در ساعت می رسد. 
این پهپاد که DelftAcopter نام دارد، با اتکا به موتور الکتریکی اش می تواند 51 کیلومتر مسیر را با سرعت طی کند و کاملا روباتیک و خودکار است. DelftAcopter با استفاده از GPS (موقعیت یاب مکانی)، حسگرهای پرواز و دید کامپیوتری، تمامی مراحل پرواز را بدون نیاز به خلبان طی می کند و خودش می تواند محل مناسبی را برای فرود بیابد.پهپاد هیبریدی با سرعت مناسب حتی تا یک ساعت نیز قادر به پرواز است و این در مقایسه با بهترین کوپترهای موجود که تنها 28 دقیقه شارژ برای پرواز دارند و حداکثر سرعت شان به 72 کیلومتر می رسد، یک رکورد هیجان انگیز است. برخلاف اغلب پهپادها که شرکت سازنده برای شان هیچ برنامه ای ندارد و تنها تولید شده اند، شرکت دلف اعلام کرده است که این پهپاد را با هدف رساندن دارو به مناطق صعب العبور طراحی کرده است. اگرچه تنها یک نمونه آزمایشی از این پهپاد عملیاتی و زیر تست رفته است؛ اما برآورد می شود پس از تکمیل و توسعه این پروژه، پهپاد هیبریدی می تواند نقش مهمی در عملیات امدادرسانی و نجات، پشتیبانی و حتی شناسایی ایفا کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :