آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 192624
تاریخ انتشار : 14 مهر 1395 11:9
تعداد بازدید : 804

با حضور وزیر ارتباطات در استانبول

اجلاس وزیران کشورهای اتحادیه جهانی پست برگزار شد

کنفرانس وزیران کشورهای عضو اتحادیه جهانی پست روز سه شنبه با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و حدود 50 تن از وزرای پست و ارتباطات کشورهای جهان در استانبول شروع به کار کرد.

وزارت ارتباطات- اجلاس وزیران کشورهای عضو اتحادیه جهانی پست با سخنرانی بشار حسین، دبیر کل این اتحادیه شروع شد. 
در این کنگره که بیش از 2500 نماینده از 192 کشور جهان حضور دارند و با شعار توسعه پایدار، ارتباط شهروندان، کسب و کارها و قلمروها برگزار شده، استراتژی جهانی پست برای دوره 2020- 2017 مشخص می شود.
در این اجلاس یک روزه، وزرای شرکت کننده درخصوص حمایت از توسعه از طریق دسترسی به خدمات پایه و خدمات پست مالی، تسهیل و رونق تجارت، استفاده بهینه از ظرفیت های پستی در اقتصاد دیجیتال نقطه نظرات کشور متبوع خود را تبیین می کنند.
بیست و ششمین کنگره اتحادیه جهانی پست که از 20 سپتامبر در استانبول شروع به کار کرده، قرار است تا هفتم اکتبر به کار خود ادامه دهد.
هیات ایران از آغاز شروع کنگره حضور فعالی در کنگره داشت و وزیر ارتباطات نیز برای شرکت در کنگره و پاره ای ملاقات ها در حاشیه این کنگره، وارد استانبول شد.
وزیر ارتباطات در مجمع عمومی اتحادیه جهانی پست سخنرانی داشت و به پیشینه عمیق پست در تاریخ کشورمان پرداخت و بر جایگاه تجارت الکترونیکی در آینده پست کشورمان تاکید کرد.
واعظی دیروز در حاشیه نشست وزیران، دیدارهایی با چند تن از وزرای کشورهای خارجی و ازجمله همتای ترکیه ای خود داشت.
وی همچنین با اردال باغچه بان، رییس اتاق صنایع استانبول دیدار و در خصوص همکاری های صنعتی و سرمایه گذاری های متقابل شرکت های ایرانی و ترکیه ای بحث و تبادل نظر کرد.
براساس قوانین و مقررات اتحادیه جهانی پست، ترکیه به عنوان میزبان بیست و ششمین کنگره جهانی پست، تا سال 2020 میلادی ریاست شورای اداری آن را که نهاد اصلی UPU است، عهده دار خواهد شد.
در حاشیه کنگره هر کشور نیز در غرفه ای به معرفی پیشرفت ها و ابتکارات و نوآوری های خود در زمینه پست پرداخته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :