آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 192636
تاریخ انتشار : 14 مهر 1395 11:19
تعداد بازدید : 736

تلاش فیس بوک برای نفوذ به دستگاه های آندروییدی

فیس بوک نسخه ای سبک از برنامه پیام رسان خود را برای جلب نظر کاربران گوشی های آندروییدی در کشورهایی که به اینترنت پرسرعت دسترسی خوبی ندارند، عرضه کرده است.

فارس- این برنامه که Messenger Lite نامیده می شود به کاربران امکان می دهد تا پیام، عکس، لینک و غیره را برای دیگر کاربران ارسال کنند.
این برنامه فعلا در دسترس کاربران کشورهایی مانند کنیا، تونس، مالزی، سری لانکا و ونزوئلا قرار گرفته و تازه ترین تلاش این شبکه اجتماعی برای گسترش دامنه نفوذ خود به کشورهای کمتر توسعه یافته محسوب می شود.
استفاده از پیام رسان اصلی فیس بوک به علت تبادل داده زیاد مستلزم صرف هزینه بالایی است و لذا استفاده از آن در صورت اتصال به اینترنت کم سرعت مقرون به صرفه نیست. تعداد کاربران این پیام رسان حدود یک میلیارد نفر برآورد می شود.
حجم برنامه این پیام رسان 10 مگابایت است و در جریان استفاده های آزمایشی سرعت نصب و راه اندازی مناسبی داشته است. 
کاربران می توانند از این طریق با سرعت مناسبی با هم پیام و برچسب رد و بدل کنند و عکس ها و لینک های خود را ارسال کنند. اما هنوز مشخص نیست دیگر قابلیت های این پیام رسان هم به نسخه سبک تر آن اضافه می‎شود یا خیر.
فیس بوک برنامه های جاه‎طلبانه ای برای دسترسی به 5 میلیارد ساکن زمین دارد که به اینترنت دسترسی ندارند یا سرعت اتصال آنها به این شبکه کند است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :