آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 192809
تاریخ انتشار : 17 مهر 1395 11:18
تعداد بازدید : 779

با نماد «آپ» و به ارزش 75 میلیارد تومان

10 درصد سهام آسان پرداخت در بورس عرضه می شود

با درج نماد «آپ» برای شرکت آسان پرداخت با پلاک ۵۰۰، این شرکت ۷۵ میلیارد تومانی طی روزهای آینده آماده عرضه اولیه سهام خود در فرابورس شد.


فناوران- قرار بود سهام این شرکت نیمه شهریور در بورس عرضه اولیه شود؛ اما طی مراحل قانونی و ارایه آخرین اطلاعات برای درج نماد میسر نشد که گفته می شود به زودی این اتفاق انجام شود.
روح الله حسینی مقدم، معاون شرکت بورس در مراسم رونمایی از نماد «آپ» گفت: اطلاعات مالی و عملکرد آپ از طریق سامانه کدال ارایه شده و در دسترس عموم قرار گرفته و علاقه مندان می توانند با مراجعه به این بخش در جریان همه اطلاعات مربوط به شرکت آسان پرداخت قرار گیرند.
در ادامه این مراسم حامد منصوری، مدیرعامل آسان پرداخت در این نشست گفت: آسان پرداخت با پشتیبانی حدود شش میلیون تراکنش در روز، دارای رتبه سوم در این صنعت است و درحال حاضر حدود دو میلیون تراکنش موبایلی در روز داریم.
منصوری گفت: درآمد آپ ترکیبی از کارمزد تراکنش های الکترونیکی، درآمد حاصل از انعقاد قرارداد با بانک ها در تامین و پشتیبانی پوز، پرداخت قبوض و درآمد حاصل از فروش خدماتی از قبیل شارژ ریالی اپراتورهای تلفن همراه و بیمه است. ترکیب این منابع درآمدزا برای این شرکت به عنوان یک مزیت رقابتی در مقایسه با سایر شرکت های PSP، تداوم سودآوری آپ را تضمین می کند و این یکی از دلایل پیشی گرفتن شاخص EPS آپ در مقایسه با دو رقیب بورسی خود است.
مدیرعامل شرکت آسان پرداخت افزود: درحال حاضر حدود ۷۰ درصد از تراکنش های آسان پرداخت بر بستر POS و توسط ۴۵۰ هزار عدد دستگاه کارتخوان فروشگاهی نصب شده در کشور انجام می شود و مابقی تراکنش ها بر بستر موبایل (کد دستوری #۷۳۳* و اپلیکیشن آپ) و درگاه پرداخت اینترنتی (IPG) صورت می پذیرد.
وی از برنامه توسعه ای این شرکت برای افزایش تعداد پوزها تا ۷۰۰ هزار عدد تا اواخر سال آینده خبر داد و درخصوص رشد پرداخت های موبایلی توسط آپ نیز گفت: درحال حاضر حدود ۳۰ درصد از فروش شارژ اپراتورها و پرداخت قبوض توسط خدمات پرداخت الکترونیکی آپ صورت می پذیرد و این امر با تلاش و صرف هزینه زیاد جهت فرهنگ سازی و اعتمادسازی به پرداخت های غیرحضوری محقق شده است.
 در ادامه این مراسم مهدی شهیدی، قائم مقام مدیرعامل آسان پرداخت به تبیین استراتژی، اهداف و چشم انداز شرکت در سال های آتی پرداخت و در شروع صحبت های خود گفت که آسان پرداخت همواره در حوزه ایده پردازی و تجاری سازی طرح های نوآورانه پیش رو بوده است.
وی گفت: این شرکت با جذب نیروهای نخبه از خروج نخبگان جلوگیری کرده و این امر موید این نکته است که ما آسان پرداخت را به معنی واقعی کلمه شرکتی دانش بنیان می دانیم و سعی داریم در ادامه از روند رو به رشد بومی سازی خدمات توسط نخبه های این صنعت داخل کشور حمایت کرده و این امر را به عنوان نقطه قوت و اتکای خود قلمداد می کنیم.
شهیدی با بیان عوامل موفقیت این شرکت گفت: یکی از دلایل رشد آپ این است که هیچ نرم افزار عملیاتی از خارج از شرکت وارد نشده و همه نرم افزارهای پرداخت آسان پرداخت در داخل همین مجموعه طراحی شده و این امر علاوه‎بر ایجاد فرصت برای ارایه خدماتی متمایز و با کیفیت بالا سبب چابکی این شرکت در عرضه خدمات نوین حوزه پرداخت الکترونیکی در مقایسه با رقبا شده است.
وی همچنین با بیان پوشش پرداخت الکترونیکی نمایشگاه کتاب توسط آپ گفت: آسان پرداخت در سه سال گذشته مجری انحصاری پرداخت الکترونیکی نمایشگاه های کتاب بوده و هر سال با یک خدمت نوین پا به این عرصه گذاشته است. در نمایشگاه کتاب امسال نیز آپ ضمن رونمایی از سرویس پرداخت موبایلی و چاپ غیرحضوری رسید توسط پوز (تله پرداز)، برای نخستین بار تمام پایانه های فروشگاهی را به صورت دائم به شبکه متصل کرده و این روند را که البته کار بسیار سخت و سنگینی  بود، به خوبی مدیریت کرد و موجب سرعت در روند پرداخت الکترونیک شهر آفتاب شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :