fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 192810
  تاریخ انتشار : 17 مهر 1395 11:20
  تعداد بازدید : 801

  ایران عضو شورای راهبری اداری اتحادیه جهانی پست شد

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در بیست و ششمین کنگره جهانی پست با توجه به رایزنی های انجام شده، ایران به عنوان عضو شورای راهبری اداری اتحادیه پستی جهانی انتخاب شد.

  فناوران- محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اجلاس جهانی پست در استانبول ترکیه گفت: در بیست و ششمین کنگره جهانی پست (UPU) در استانبول ترکیه، با توجه به رایزنی های انجام‏شده، ایران به عنوان عضو شورای راهبری اداری اتحادیه پستی جهانی انتخاب شد.
  در این اجلاس که بیش از 140 کشور حضور دارند 20 روز طول خواهد کشید و هیات ایرانی نیز در این 20 روز در اجلاس فعالیت خواهند داشت.
  همچنین در حاشیه این اجلاس واعظی، وزیر ارتباطات و رییس ایرانی اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و ترکیه با احمد اصلان، وزیر حمل و نقل و ارتباطات ترکیه دیدار کرده و سند همکاری های مشترک پستی در زمینه تجارت الکترونیکی توسط مدیران عامل پست دو کشور به امضا رسید.
  واعظی در این دیدار در ادامه به روابط تاریخی دو کشور پرداخت و افزود: ایران از دولت قانونی و مردم ترکیه حمایت کرده و امیدوار است روابط اقتصادی دو کشور به مسیر مطلوب هدایت شده و براساس نقشه راه تعیین‎شده توسط روسای جمهور دو کشور، اهداف این همکاری ها برنامه ریزی شود و تحقق یابد. 
  واعظی همچنین با توجه به مسوولیت وزیر ترکی در زمینه حمل‎ونقل و ارتباطات، با مروری بر همکاری های دو کشور در حوزه فناوری اطلاعات و مخابرات و پستی، خواستار توسعه مناسبات دو کشور در تمامی زمینه ها شد. وی در بخش دیگر سخنان خود با بیان ضرورت ساماندهی و رفع موانع و مشکلات موجود در همکاری های حمل‎ونقلی و تردد جاده ای در مرزهای دو کشور، خواستار برگزاری هرچه زودتر هشتمین اجلاس کمیسیون مشترک حمل و نقل دو کشور در تهران شد. واعظی همجنین از حمایت و پشتیبانی ترکیه از کاندیداتوری کشورمان در شورای راهبری اتحادیه جهانی پست تشکر کرد. وزیر ترک نیز ضمن تشکر از حمایت‎های ایران از دولت ترکیه اعلام کرد: ایران همسایه و دوست ماست و هیچگاه نقش ایران را در روزهای سخت فراموش نخواهیم کرد.
  وی ادامه داد: تاریخ طولانی، اهداف و مرزهای مشترک ما را بر آن داشته نسبت به حل‎وفصل و رفع موانع کوچک اقدام نماییم و مایلیم در ارتباط و اتصال شبکه دو کشور در زمینه فیبرنوری و همچنین ترانزیت و عبور و مرور کامیون ها و توسعه حمل‏ونقل بین دو کشور همکاری‏ها را گسترش دهیم.
  واعظی همچنین در حاشیه کنگره جهانی پست با بشار حسین، دبیرکل اتحادیه جهانی پست دیدار و در زمینه همکاری شرکت پست با آن اتحادیه گفت‎وگو کرد.
  در این دیدار، واعظی با تشریح برنامه پست ایران و دستاوردهای آن طی سال های اخیر و حضور پست در اقصی نقاط کشور و ارایه سرویس به آحاد مردم، چشم انداز آتی آن را حرکت به سوی ارایه سرویس‎های نوین پستی ازجمله تجارت الکترونیکی بیان کرد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :