آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 192825
تاریخ انتشار : 17 مهر 1395 11:59
تعداد بازدید : 906

گرانی دلار و ایام سوگواری بازار را به تعطیلی کشاند

در هفته ای که گذشت، تشدید نوسانات نرخ دلار آزاد و گذشتن قیمت دلار از رقم 3605 تومان موجب شد نه تنها بازار خرید و فروش کالاهای کامپیوتری با رکود شدید مواجه شود، بلکه بازار دلار هم در لاک دفاعی فرو رود.

فناوران- براساس بررسی های صورت گرفته از بازار کامپیوتر مشخص شد در هفته گذشته که نرخ دلار روی رقم های 3570 تا 3605 و حتی 3610 تومان در نوسان بود، میزان تقاضا در حد چشمگیری کاهش یافته و بازار به حالت نیمه تعطیل درآمده است.
البته برخی فرارسیدن ایام سوگواری ماه محرم را دلیل ورود بازار به حالت نیمه تعطیل دانسته و اعلام کردند از آنجا که در هفته جاری تعطیلات میان هفته داریم و در ایام عزاداری به سر می بریم، بازار به این وضعیت درآمده است. البته آنها گرانی دلار و رشد قیمت ها را نیز عامل کاهش تقاضا از بازار دانسته اند. 
اما می گویند: این دو موضوع کنار هم موجب شده اند بازار کامپیوتر با کاهش بیشتر تقاضا و حتی تعطیلی برخی از واحدهای تجاری و فروشگاهی از ابتدای هفته مواجه شود.
علی کیانی، یکی از فعالان بازار کامپیوتر در این زمینه می گوید: از اواسط هفته گذشته که دلار آهنگی صعودی در پیش گرفت، بازار با کاهش میزان مراجعه مواجه شده است و همان محدود افرادی که برای گشت زنی در بازار و بررسی قیمت ها به بازار می آمدند نیز دیگر به بازار مراجعه نکردند. به گفته وی، البته به نظر می رسد این روند موقتی باشد و پس از ایام سوگواری و در پی کاهش و البته تثبیت نرخ دلار آزاد آرامش به بازار بازگردد. 
وی افزود: البته بازگشت آرامش به بازار به معنی رونق بازار نیست، اما همین اندک تقاضا از بازار در چنین شرایطی برای برخی از کسبه بازار کامپیوتر دلگرم کننده است. 
این در حالی است که گروهی از کسبه بازار کامپیوتر بر این باورند با اتخاذ تصمیم های جدید در رابطه با کنترل بازار و افزایش نظارت بر بازار به نظر می رسد بازار روزهای پرحاشیه ای پیش رو دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :