آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 193395
تاریخ انتشار : 26 مهر 1395 11:56
تعداد بازدید : 733

ابریشم رسانایی که کرم هایش گرافین خورده اند

محققان چینی موفق شدند با استفاده از تکنیکی عجیب، یک ابرابریشم تولید کنند که هم رساناست و هم مقاومت بسیار بیش تری از ابریشم معمولی دارد.

آنا- کشور چین به عنوان مبداء راه ابریشم، چند سالی است که در حال سرمایه گذاری برای بازسازی این مسیر تجاری است، مسیری که ابریشم طبیعی و گرانبهای شرق دور را به اروپا می رساند و در این میان نیمی از کره زمین را از عواید تجاری بهره مند می ساخت.
اگرچه امروزه برای جابه جایی کالای سبک و کمی مانند ابریشم، نیازی به طی مسافت زمینی 8000 کیلومتر نیست؛ اما محققان چینی برای بهبود محصول باستانی خود دست به کار شده اند و تحقیق عجیبی را طراحی و اجرا کردند.یک تیم تحقیق از دانشگاه شینگ هوای پکن برای افزودن گرافین به ابریشم طبیعی، این ماده را به صورت نانوتیوب های کربن، در مایعی جاسازی کردند و غذای کرم های ابریشم را که برگ است، به آن آغشته ساختند. کرم های ابریشم پس از تغذیه از این برگ ها، نوعی رشته های ابریشمی تولید کردند که حاوی گرافین است و خواص خارق العاده ای از خود نشان می دهد. محصول به دست آمده از این کرم ها، ابریشمی رساناست که می تواند جریان الکتریکی را هدایت کند و 50 درصد بیش تر از ابریشم معمولی، در مقابل کشش مقاومت داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :