آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 193778
تاریخ انتشار : 2 آبان 1395 12:20
تعداد بازدید : 779

در پی سوال نمایندگان مجلس

وزیر اطلاعات برای دفاع از گیم کانکشن به مجلس می رود

3 نفر از نمایندگان مجلس درباره اقدامات وزارت اطلاعات در برخورد با مصادیق نفوذ و علت سفرهای طولانی مدت رییس دانشگاه علم و صنعت به کشورهای خارجی از وزیر اطلاعات سوالی را مطرح کردند که این هفته علوی در پارلمان به آنها پاسخ می دهد.


فارس- محمود علوی، وزیر اطلاعات این هفته با حضور در یکی از جلسات علنی مجلس شورای اسلامی به سوال مشترک جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد و کلات، حسن نوروزی نماینده رباط کریم و حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر پاسخ می دهد.
متن گزارش هیات رییسه مجلس درباره سوال مذکور به شرح ذیل است:
به استناد نامه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی راجع به سوال 3 تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از وزیر محترم اطلاعات (به شرح زیر) به دلیل عدم اقناع نماینده سوال کنندگان از توضیحات وزیر با تعیین قلمرو ملی، در جلسه علنی شماره 34 مورخ 95/7/25 اعلام وصول شد.
خلاصه سوال:
اقدامات وزارت اطلاعات در جلوگیری و برخورد با مصادیق نفوذ در جامعه های علمی و فرهنگی کشور چه بوده است؟
شرح سوال:
همانطور که مستحضر هستید، نفوذ در کشور برنامه جدی استکبار و به‎خصوص برنامه های جدی آمریکایی هاست و مدت ها با هدف نفوذ در بین مسوولان تصمیم ساز و تصمیم گیر کشور و با بهانه های مختلف علمی و فرهنگی و هنری این موضوع را به‎صورت جدی برنامه ریزی و اجرا می کنند.
استفاده از ظرفیت دانشگاه ها با عناوین برگزاری همایش های علمی و همچنین بهانه هایی همچون فعالیت در حوزه های هنری و فرهنگی کشور از موضوعاتی است که در سال اخیر شدت گرفته است و متاسفانه رفت‎وآمدها و قراردادهایی نیز در این حوزه به امضا رسیده است.
لذا اقتضا می نماید جنابعالی با حضور در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گزارشی از اقدامات پیشگیرانه وزارت اطلاعات در حوزه نفوذ بیان کرده و همچنین درباره مصادیق ذیل به سوالات نمایندگان پاسخ بدهید:
1. «جیمز داباکیس» سناتور آمریکایی با پیگیری و اصرار چه افرادی به ایران سفر کرده است؛ چه اهدافی در این سفر دنبال و با چه اقداماتی دیدار کرده است؟
2. قرارداد همکاری بنیاد ملی بازی های رایانه ای با شرکت فرانسوی «گیم کانکشن» و حضور کارشناسان این شرکت در ایران برای برگزاری نمایشگاه بین المللی بازی های رایانه ای تا چه میزان بررسی شده است؟
3. سفرهای طولانی‎مدت ریاست دانشگاه علم و صنعت به کشورهای خارجی با چه اهدافی صورت می گیرد؟ آیا اهداف علمی و حوزه مسوولیت ایشان دلیل این سفرهاست یا اهداف شخصی؟


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :