آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 193972
تاریخ انتشار : 4 آبان 1395 10:51
تعداد بازدید : 953

آنتی ویروس بومی«پادویش» گواهی ارزیابی امنیت گرفت

رییس مرکز تحقیقات مخابرات ایران گفت: ضد بدافزار بومی پادویش گواهی ارزیابی امنیت گرفت و پادویش یک مدل موفق تعامل بین مراکز دانش بنیان و صنعت و بازار بوده است.

فناوران- محمد خوانساری در همایش پدافند غیرعامل با بیان پژوهش های پنج ساله روی ضدبدافزار پادویش گفت: آمارها می گوید بیش از 90 درصد مردم در 100 درصد زمان از گوشی های شان استفاده می کنند.
وی افزود: از این حیث باید به فکر توسعه نسخه بومی از ضد بدافزارها بودیم تا امنیت کاربران را تضمین می کرد.
رییس مرکز تحقیقات مخابرات ایران با بیان اینکه اگر دنبال ایجاد مصونیت برای کاربران هستیم، نمی توانیم به هر نرم افزاری که کار امنیت را انجام می دهد، اعتماد کنیم، گفت: محصول جدیدی که در جامعه به نام پادویش توسعه یافته است، بخشی از دغدغه های امنیتی ما را در لایه کاربران کاهش می دهد.
او افزود: این محصول حاصل کار پژوهشی است و ریشه آن از سال 87 شکل گرفت، سال 90 آورده های آن حاصل شد و در سه سال گذشته نیز امر توسعه پیرامون آن را داشته ایم.
خوانساری با بیان مراحل پیش‎روی این نرم‎افزار برای رسیدن به تولید صنعتی گفت: نیازسنجی، توسعه، آزمون، تولید نیمه صنعتی و صنعتی ازجمله مراحل پیش پای توسعه کامل است. در پنج سال گذشته این مراحل با جدیت در 10 فاز مختلف دنبال شده است.
وی گفت: در اواخر مرداد ماه امسال گواهی ارزیابی امنیت این محصول از مرکز مدیریت راهبردی افتا اخذ شد.
خوانساری گفت: از جنبه کاربری هم رشد تکوینی پادویش به‎خوبی انجام شده است و الان بالغ بر دو هزار نسخه خانگی، بیش از 200 هزار نسخه در سیستم‎های آندروییدی و 20 هزار نسخه به‎ صورت سازمانی از آن استفاده می شود.
رییس مرکز تحقیقات مخابرات ایران گفت: پادویش ارایه یک مدل موفق تعامل بین مراکز دانش بنیان و صنعت و بازار بوده و آزمایشگاه تحلیل ضد بدافزار آن نیز ازجمله دیگر ویژگی های آن است.
وی گفت: در بازارهای همسایه ما و کشورهای آفریقایی هم پادویش فروش رفته است؛ لذا باید بازارهای خارجی را نیز مورد تاکید قرار دهیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :