آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 193978
تاریخ انتشار : 4 آبان 1395 10:59
تعداد بازدید : 934

یکشنبه، 60 درصد اینترنت تهران قطع شد

معاون وزیر ارتباطات با تشریح علت قطع اینترنت تهران در روز یکشنبه گفت: 60 درصد ظرفیت اینترنت تهران دیروز به مدت 25 دقیقه از دسترس خارج شد.

فناوران- محمدجواد آذری جهرمی در همایش نکوداشت هفته پدافند غیرعامل در وزارت ارتباطات  گفت: یکشبنه به دلیل بروز اشکال در بخش پاور شبکه زیرساخت و خارج شدن مرکز انقلاب از دسترس به مدت 25 دقیقه 60 درصد ظرفیت اینترنت تهران از مدار خارج شد.
وی گفت: در همین زمان مشکلی در اینترنت سایر استان ها ایجاد نشد.
رییس کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات افزود: اگر این اتفاق در سال گذشته و پیش از راه اندازی شبکه ملی اطلاعات حادث می شد، شاید 90 درصد ارتباطات کشور مختل شده بود.
وی افزود: نخستین گام دشمن برای نیل به اهدافش تخریب زیرساخت های ارتباطی کشور است و مهم ترین فرصت ما در حوزه  ICT ایجاد و برقراری شبکه پایدار برای حفظ ارتباطات مردم است.
وی افزود: کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات در سازمان های زیرمجموعه و اپراتورها قطعی های فرضی ایجاد می کنند تا فرآیند بازسازی شبکه را ارزیابی کرده و شاخص های پایداری آن را به دست آورند.
جهرمی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نظام اسلامی از بدو تولد به دنبال ایجاد محدویت در چارچوب مرزهای کشور نبوده است، گفت: هدف نظام صدور پیام اسلام و انقلاب اسلامی به خارج از مرزهای کشور است و برخلاف ادبیاتی که امروز برخی استفاده می‎کنند، شبکه ملی اطلاعات برای محدود کردن مردم و کشور ایجاد نشده است.
وی با بیان بیانات مقام معظم رهبری در جمع طلاب و روحانیون درباره لزوم استفاده از فضای مجازی برای انتقال پیام انقلاب و اسلام به گوش جهانیان افزود: از مقام معظم رهبری نقل شده است که اهمیت فضای مجازی با انقلاب اسلامی برابر است و در همین راستا می‎توان گفت تخریب شبکه ملی اطلاعات یعنی حذف سهم کشور از تولید محتوا در جهان و ما باید با تولید محتوا، خود را در جهان امروز مصون کنیم.
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: شبکه ملی اطلاعات زیرساخت فضای مجازی کشور است و باید تلاش کنیم با برنامه‎ریزی کامل و با حفظ صیانت از حریم خانواده و کشور به فضای مجازی وارد شویم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :