آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 193979
تاریخ انتشار : 4 آبان 1395 11:0
تعداد بازدید : 1048

برگزاری دومین کارگاه آمورزشی ITU در آذرماه

با حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دانشکده پست و مخابرات با همکاری کره جنوبی و استرالیا، دومین دوره آموزشی مشترک با اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) در روزهای 1 الی 3 آذر ماه سال جاری، تحت عنوان جنبه های اقتصادی مدیریت طیف برگزار می کند.

وزارت ارتباطات- محتشمی، قایم مقام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: طی مذاکرات با دبیرکل اتحایه جهانی مخابرات در حاشیه 2016WSIS نخستین دوره آموزشی با همکاری این اتحادیه در تاریخ 16 الی 20 مرداد ماه سال جاری تحت عنوان «توسعه نقشه راه پهن باند بی‎سیم» به میزبانی دانشکده پست و مخابرات برگزار شد که در این دوره 19 شرکت کننده خارجی و 41 شرکت کننده داخلی حضور داشتند.
وی ادامه داد: نکته قابل توجه در برگزاری دومین دوره آموزشی این است که وزارت علوم، ICT و برنامه‎ریزی آینده کشور کره جنوبی  و دپارتمان ارتباطات کشور استرالیا به شرکت‎کنندگان دارای ملیت کشورهای کمتر توسعه‎یافته جهت حضور در دوره آموزشی به میزبانی ایران کمک هزینه سفر پرداخت می کنند و به همین جهت تاکنون در این دوره بیش از 30 شرکت کننده از کشورهای آسیا و اقیانوسیه شرکت کرده اند که برای کارگاه های تخصصی قابل توجه است. 
محتشمی همچنین با بیان نقش کلیدی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در موفقیت برگزاری این دوره گفت: از آنجا که اپراتورها و شرکت های بخش خصوصی نیز به نوعی درگیر مساله طیف امواج رادیویی و مجوز رادیویی هستند، متخصصان این مجموعه ها نیز می توانند از مباحث مطرح شده به خوبی استفاده کنند.
وی افزود: گسترش همکاری های آموزشی با اتحادیه جهانی مخابرات را باید یکی از دستاوردهای برجام دانست؛ چراکه این همکاری ها عملا در فضای سازنده پس از برجام رشد و گسترش یافته است.
وی با بیان فرصت های پیش آمده در فضای پسابرجام جهت انتقال فناوری های موردنیاز کشور در حوزهICT، نقش برگزاری این دوره را در این خصوص مهم ارزیابی کرد و افزود: موفقیت اینگونه دوره های آموزشی باعث ارتقای جایگاه بین المللی ایران در عرصه فناوری خواهد شد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :