آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 193980
تاریخ انتشار : 4 آبان 1395 11:1
تعداد بازدید : 762

به دلیل گرانی و کاهش قدرت خریداران

بازار قطعات کارکرده رونق گرفت

کاهش حجم واردات و تقاضا برای انواع نوت بوک و تبلت به رونق بازار قطعات کامپیوتری منجر شده و بیشتر کاربران کامپیوترهای شخصی به ارتقا و نونوار کردن کامپیوتری قدیمی خود روی آورده اند.

فناوران- بررسی ها نشان می دهد که انواع رم در ظرفیت های گوناگون بیشترین میزان تقاضا را از بازار داشته است. در کنار این قطعه کارت گرافیک و مادربورد، از سوی کاربران پی سی و به ویژه گیمرها مورد توجه قرار گرفته است.
هارددیسک و کالاهای جانبی نظیر وب کم، موس، کیبورد نیز از سایر کالاهایی هستند که در ماه گذشته بیشترین میزان تقاضا را در بازار داشتند.
نکته جالب این است که فروش مانیتور و ماشین های اداری نیز رونقی نسبی یافته است و درحال حاضر این کالاها پس از یک دوره رکود تاحدودی مورد استقبال قرار گرفته اند.
در کنار این کالاها، بازار تجهیزات شبکه خانگی نظیر مودم و روتر نیز رونق گرفته است که این موضوع ناشی از رشد تعداد کاربران 
اینترنت است.
به گفته کارشناسان بازار کامپیوتر، به نظر می رسد گرانی و کسادی حاکم بر بازار نوت بوک و کامپیوترهای چندمنظوره یا بدون کیس موجب شده است که توجه ها به سمت پی سی ها جلب شود.
به  گفته آنها این موضوع تاحدودی به رشد قیمت قطعات کامپیوتری در بازار منجر شده است. کارشناسان همچنین به رشد بازار قطعات کامپیوتری کارکرده پرداخته و می گویند: به دلیل کاهش قدرت خرید مصرف کنندگان و گرانی این قطعات، توجه ها به سمت نمونه های کارکرده جلب شده است که موضوعی خطرناک برای بازار کامپیوتر است؛ چراکه معمولا قطعات کارکرده کارآیی چندانی ندارند. به گفته کارشناسان، خریداران نباید از  کالاها و قطعات کارکرده استفاده کنند؛ زیرا این کالاها بدون گارانتی عرضه می شوند و به دلیل شرایط خاص بازار قیمت آنها نزدیک به قیمت کالا و قطعه آکبند است. آنها همچنین به خریداران توصیه کردند در صورتی که قصد خرید قطعه یا کالای کارکرده دارند، درباره کالا تحقیق و آنها را از تعمیرکاران مجاز خریداری کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :