آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 193987
تاریخ انتشار : 4 آبان 1395 11:41
تعداد بازدید : 499

آی بی ام مک را به ویندوز ترجیح می دهد

شرکت آی بی ام آغاز به جایگزین کردن رایانه های مک به جای رایانه های مجهز به سیستم عامل ویندوز کرده است، زیرا معتقد است مک سیستم عامل بهتری است.

فارس- براساس گزارش آی بی تایمز، آی بی ام می گوید که از این طریق صرفه جویی مالی قابل توجهی خواهد داشت که رقم آن به ازای هر رایانه در یک بازه زمانی چهارساله به 535 
دلار می رسد.
فلچر پروین، از مدیران ارشد آی بی ام با بیان این مطالب در کنفرانس Jamf Nation User افزود که بسیاری از 90 هزار کارمند آی بی ام از رایانه‎های مجهز به سیستم عامل ویندوز به رایانه های مک ساخت اپل مهاجرت کرده اند.؛ درحالی که در سال 2015 تعداد این افراد 30 هزار نفر بود، حالا تعداد آنها به 60 هزار نفر افزایش یافته است.
درحال حاضر رایانه های مک به استانداردکاری در ژاپن مبدل شده و استفاده از ویندوز در این کشور یک استثناست. 
دسترسی به نرم افزارهای بهتر و متنوع تر و عرضه به روزرسانی های مناسب تر هم ازجمله دلایل این تصمیم است. فلچر مدعی شده که با استفاده از مک، میزان دخالت در محیط کار با رایانه ها برای مدیریت آن تا 104 بار در سال کمتر خواهد بود.
وقتی آی بی ام نخستین بار در سال 2015 به کارمندانش امکان داد تا از ویندوز به مک مهاجرت کنند، 73 درصد از این افراد از طرح مذکور استقبال کردند و حالا به نظر می رسد این شرکت تصمیم نهایی را در این زمینه گرفته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :