آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 193994
تاریخ انتشار : 4 آبان 1395 11:46
تعداد بازدید : 987

مسوولان یک طرفه

ساحره چمنی- شاید بتوان یکی از بی نظم ترین بازارهای کشور را بازار موبایل دانست. هر روز قانونی تصویب می شود، طرحی ارایه می شود، عده ای به جرم کلاهبرداری دستگیر می شوند، تعدادی مغازه پلمب می شوند، اما در نهایت نه قانونی به درستی اجرا در می آید، نه خریداران از وضع موجود راضی هستند، کلاهبرداران آزاد شده و مغازه های پلمب شده باز به کار و کاسبی خود مشغول می شوند و به قول معروف گویی نه خانی آمده و نه خانی رفته!

در این آشفته بازار ظاهرا برخی مسوولان نقشی جز مشوش کردن بازار نداشته و نه تنها در حوزه صنفی خودشان کاری از پیش نمی برند، که تنها به نظر می رسد برای مطرح کردن نام شان و برسر زبان افتادن وارد حوزه اطلاع رسانی می شوند و اطلاعاتی می دهند که معمولا اشتباه از آب درمی آید.
به ویژه اینکه با رسانه های غیر تخصصی مصاحبه می کنند و آن خبرنگار ناآگاه نیز چنان خبر را در بوق و کرنا می کند که نمی توان سیل به وجود آمده از این خبر را مهار کرد.
طرح رجیستری یکی از طرح هایی است که اگر به سرانجام برسد، احتمالا بازار بی سرو سامان موبایل، سامان می یابد اما نه تنها سازمان های ذیربط هماهنگی لازم با یکدیگر را ندارند و هر روز وعده هایی ضد و نقیضی درباره اجرای آن می دهند، که مسوولان بی ربط هم که اطلاع دقیقی از آن ندارند، هرازگاهی موضوعاتی را مطرح می کنند که اجرای طرح را به نوعی زیر سوال می برند و در نهایت باعث بروز مشکلاتی در بازار از جمله گرانی گوشی، کلاهبرداری های پی در پی و بی نظمی می شوند.
اما جدیدترین موضوع مطرح شده درباره بازار موبایل، طرح جمع آوری گوشی های قاچاق است که ظاهرا این قضیه هم چیزی جز یک وعده نبوده و مدام تاریخ اجرای آن را به زمان دیگری موکول می کنند که به این ترتیب این موضوع هم باعث کمبود جنس در بازار شده، قیمت گوشی بالا رفته و بازاریان هم موضوع را جدی نمی گیرند و مثل همه طرح های دیگر آن را بی اساس می دانند. برای روشن شدن این موضوع سراغ مسوولان رفتیم که اما رییس اتحادیه مذکور برای چندمین بار انجام مصاحبه را به روز و ساعت دیگری موکول کرد و در نهایت پاسخی دریافت نکردیم. 
بنابراین یک نتیجه احتمالا به ذهن می رسد که ظاهرا برخی مسوولان آمال و ایده های خود را در قالب طرح های قابل اجرا مطرح می کنند!


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :