آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 194027
تاریخ انتشار : 1 آبان 1395 15:21
تعداد بازدید : 373

با بیش از 44 درصد مشارکت

ایرانی ها رکورد مشارکت در سرشماری اینترنتی را شکستند

رییس مرکز آمار ایران گفت: با مشارکت 44.7درصدی مردم در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن تا ساعت شش صبح جمعه، از اهداف ملی سرشماری عبور کردیم.

ایرنا- امیدعلی پارسا امروز افزود: تا ساعت شش صبح روز جمعه 10 میلیون و630 هزار خانوار (35 میلیون و 740 هزار نفر) در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن سال 1395 مشارکت کرده اند. 
وی افزود: تا ساعت 24 امروز فرصت داریم به یک رکورد بین المللی درباره مشارکت در سرشماری اینترنتی برسیم.
وی گفت: سهم سرشماری اینترنتی در کشور ژاپن در سال 2015 برابر با 37 درصد بود که ایران از این رقم عبور کرد. 
مرکز آمار ایران ثبت نام اینترنتی هشت میلیون و 881 هزار خانوار را هدف گذاری کرده بود. مهلت ثبت نام اینترنتی در سرشماری عمومی نفوس و مسکن تا ساعت 24 جمعه (سی ام مهرماه) تمدید شده بود و از بیست و هشتم مهرماه نیز هشتمین دوره سرشماری عمومی نفوس و مسکن به روش حضوری با استفاده از تبلت آغاز شد و یک ماه ادامه دارد. 
وی اعلام کرد: به منظور جلوگیری از دوباره شماری و هرگونه خطای احتمالی، ثبت نام در سامانه سرشماری تا پیش از مراجعه مامور سرشماری به خانوار معتبر است؛ بنابراین هنگام مراجعه ماموران سرشماری، خانوارها باید اطلاعات خود را از طریق مصاحبه حضوری در اختیار ماموران سرشماری قرار دهند و پس از آن ثبت نام اینترنتی مردود است. 
مرکز آمار ایران اعلام کرده است، خانوارها پس از ثبت نام در سامانه اینترنتی، کد دریافتی را حفظ و هنگام مراجعه مامور سرشماری به منزل، آن را ارایه کنند تا دیگر به سرشماری حضوری نیازی نداشته باشند. 
خانوارها می توانند در مدت تعیین شده اطلاعات خود را از طریق سامانه اینترنتی sarshomari95.ir ثبت کنند. 
همه خانوارهایی که به شکل اینترنتی اطلاعات آماری خود را تکمیل کنند، از دو گیگابایت اینترنت رایگان بهره مند می شوند. 
براساس این گزارش استقبال گسترده مردم کشور در طرح ملی سرشماری اینترنتی، رکورد جهانی میزان مشارکت در این طرح را جابه جا و ژاپن را به سکوی دوم انداخت.پیش از این وزیر ارتباطات عنوان کرده بود ژاپن با میانگین شرکت 35 درصدی مردمش، رتبه نخست را در زمینه سرشماری اینترنتی دارد و برخی کشورهای اروپایی نیز مشارکتی در حد 20 درصد را تجربه کرده اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :