آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 194029
تاریخ انتشار : 1 آبان 1395 15:22
تعداد بازدید : 396

خدمات G2G نباید برای مردم هزینه داشته باشد

معاون آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه در دیدار با مدیرعامل شرکت ملی پست با بیان پروژه GNAF گفت: فراهم کردن شرایط احراز هویت از طریق مکان در تحقق عدالت نقش موثری دارد و شفاف سازی اطلاعات مکانی می تواند نقش موثری در زمینه امنیت و سالم سازی فضای اقتصادی کشور داشته باشد.

وزارت ارتباطات- حمید شهریاری، معاون آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه افزود: خدمات بین دستگاهی G2G نباید برای مردم هزینه ای داشته باشد و لازم است از این طریق به سوی دولت الکترونیکی گام برداریم. وی گفت: فرآیندهای مالی شرکت پست هم راستا با الگوی توسعه ای و تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی است.
معاون قوه قضاییه با بیان اینکه تصویب اساسنامه شرکت ملی پست از سوی مجلس شورای اسلامی، اتفاق فرخنده ای بوده است، گفت: درجهت تقویت بخش خصوصی و تفکیک حاکمیت از امور تصدی گری باید برون سپاری بسیاری از فعالیت ها در دستور کار سازمان های دولتی قرار گیرد.
در ادامه این دیدار مدیرعامل شرکت پست به تشریح اقدامات و فعالیت های این شرکت به ویژه در حوزه تجارت الکترونیکی پرداخت و گفت: پست ایران دارای 10 هزار دفتر ICTروستایی و 6 هزار دفتر پیشخوان شهری است. همچنین یک هزار و 600 کامیون، کامیونت و وانت در زمینه حمل و نقل مرسولات مشغول به فعالیت هستند که حدود هزار خودرو نیز با همکاری بخش خصوصی تامین شده است.
وی گفت: 95 درصد ابلاغیه های دادگستری به آدرس درست ارسال شده، آموزش موزعین برای توزیع هرچه بهتر این مرسولات از برنامه های شرکت ملی پست است.
مدیرعامل پست درخصوص انجام خدمات نیابتی شرکت پست گفت: این خدمات که از سوی سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی به پست واگذار می شود، سهم مهمی در اقتصاد ملی و ارتقای بهره وری کشور دارد و با توسعه بستر فناوری اطلاعات، امکان ارایه بسیاری از خدمات دستگاه ها فراهم خواهد شد.
مهری افزود:  هوشمندسازی خدمات پستی با جدیت ادامه دارد که یکی از نتایج آن رصد مرسولات از مرحله قبول تا توزیع است.
مدیرعامل شرکت پست در پایان اظهار امیدواری کرد تا ارتباط تنگاتنگ بین دو دستگاه ادامه یابد و درجهت بهبود خدمات به مردم حرکت کند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :