آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 194033
تاریخ انتشار : 1 آبان 1395 15:26
تعداد بازدید : 323

در بازدید هیات فرانسوی پارک فناوری پردیس مطرح شد:

فناپ به دنبال خلق استارت آپ های جدید و جذب بازار B2C است

یک هیات فرانسوی با همراهی سفیر این کشور در ایران، از شرکت فناپ در پارک فناوری پردیس بازدید کردند.


فناوران- این گروه فرانسوی که به منظور بررسی فرصت های سرمایه گذاری به ویژه در حوزه های نوآورانه و به دعوت پارک فناوری پردیس به ایران آمدند، روز گذشته در نشستی با حضور مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهور، رییس پارک فناوری پردیس و سفیر فرانسه در شرکت فناپ حضور یافتند و با مدیرعامل این هلدینگ به گفت وگو و تبادل نظر پرداختند.
ابتدای این نشست به ارایه گزارشی از معرفی فناپ و حوزه های فعالیتی آن اختصاص داشت. فناپ به عنوان هلدینگ فناوری اطلاعات و ارتباطات گروه مالی پاسارگاد معرفی و عنوان شد: خدمات پرداخت، خدمات مالی، خدمات ارزش افزوده، تلکام، سلامت الکترونیکی و ERP از شاخه های استراتژیک فعالیتی فناپ است. شهاب جوانمردی با بیان اینکه فناپ دومین هلدینگ ICT در ایران است، از برنامه این شرکت برای دستیابی به یک درصد GDP کشور طی 10 سال آینده خبر داد و گفت: برای رسیدن به یک درصد تولید ناخالص داخلی که تقریبا معادل هشت میلیون دلار برآورد می شود، برنامه های توسعه ای زیادی داریم که یکی از آنها خلق و توسعه استارتاپ های جدید است. 
او افزود: همچنین می خواهیم در بخش خدمات ارزش افزوده سرمایه گذاری های بیشتری کنیم، چراکه طی یک دهه آینده باید در بخش های دیگری به جز فناوری اطلاعات نیز خدمات مان را گسترش دهیم و به جذب بازار B2C بپردازیم.
حمیدرضا امیری نیا، مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهور که این گروه فرانسوی را تا شرکت فناپ همراهی می کرد، خطاب به فرانسوآ سنمو، سفیر فرانسه گفت: فناپ یک شرکت دانش بنیان است که علاوه بر فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، می خواهد نقش های دیگری نیز در آینده بازی کند.در ادامه نیز مصطفی نقی پورفر، مدیر ارشد مرکز نوآوری و فناوری فناپ به تشریح فعالیت های این مرکز و بخش های متنوع آن اعم از کافه آی تی، تریگ آپ و فاندوران پرداخت. 
او با توضیح اینکه بیش از یک سال از آغاز فعالیت شتابدهنده تریگ آپ در این مرکز می گذرد، به فرآیندهایی که در این شتابدهنده طی می شود، پرداخت و گفت: ما برنامه های متنوعی برای جوانان و استارت آ پ ها داریم و ضمن آنکه کارگاه های آموزشی رایگانی را برای آنها برگزار می کنیم، در کنار بهره گیری از مربیان خبره، فضا و وجه نقد نیز در اختیار ایده های خلاقانه و پذیرفته شده تیم ها در تریگ آپ قرار می دهیم تا به توسعه فضای استارت آپی در ایران کمک کنیم.نقی پورفر همچنین درخصوص پروژه فاندوران که بستری برای سرمایه پذیری جمعی است، گفت: این پروژه که بیشتر در حوزه اجرای مسوولیت های اجتماعی در فناپ تعریف شده، نزدیک به یک سال از فعالیتش می گذرد و تاکنون از 30 کمپینی که در آن تعریف شده، 22 کمپین با موفقیت به اجرا درآمده و از جانب مردم مورد حمایت مالی قرار گرفته است.مدیرعامل موسسه BPI France که بزرگ ترین موسسه مالی فرانسه به شمار می رود نیز جزو هیات همراه در این نشست بود.این گروه فرانسوی که با دعوت پارک فناوری پردیس به منظور بررسی فرصت های سرمایه گذاری به ایران آمدند، علاوه بر فناپ از یک شرکت دیگر نیز بازدید کردند. قرار است آنها برای انجام سرمایه گذاری های مشترک با فناپ طی جلساتی که با جمع محدودتری در آینده نزدیک برگزار خواهد شد، تصمیم گیری کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :