آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 194114
تاریخ انتشار : 5 آبان 1395 10:46
تعداد بازدید : 638

ساخت دوربین امنیتی فوق سریع

شناسایی ماهیت اشیای کوچک

یکی از مشکلات دوربین های امنیتی ضعف آنها در زمینه شناسایی اشیای مشکوک کوچک است، اما با استفاده از هوش مصنوعی در دوربین ها این مشکل نیز کمتر شده است.

مهر- براساس گزارش منتشرشده از سوی انگجت، شرکت مودیوس از طراحی سخت افزار پردازش ویدیوی جدیدی موسوم به Movidius Myriad 2  خبر داده است که به زودی برای تولید نسل جدیدی از دوربین های نظارتی هوشمند موسوم به Hikvision به کار گرفته خواهد شد.
این دوربین ها تا به آن حد هوشمند خواهند بود که برای شناسایی هر چیزی از بسته های مشکوک گرفته تا رانندگان حواس پرت قابل استفاده هستند.
در حالی که بیشتر شبکه های عصبی دارای توان خودآموزی به توان پردازش کلود فراوانی نیاز دارند، پلات فرم جدید مویدیوس به دوربین های Hikvision امکان می دهد پردازش آنی بیشتری را با دقت ۹۹ درصد انجام دهند. 
لذا با استفاده از دوربین های یاد شده شناسایی مدل های خودروها، کشف موانع محیطی، مشخص کردن موقعیت بسته های مشکوک و حتی شناسایی و هشدار دادن به رانندگان بی دقت ممکن است.
این دوربین قدرتمند با پردازش دقیق محیط اطراف از ارایه پیام های هشدار غلط خودداری می کند؛ امری که به علت ضعف دوربین های مشابه ممکن است رخ دهد. 
مودیوس مدعی است شبکه های عصبی هوش مصنوعی این دوربین تا ده هزار برابر پهنای باند کمتری مصرف می کند و تاخیر آن تا هزار برابر کمتر است.
پردازش آنی ویدیوها برای شناسایی موارد مشکوک تاثیر زیادی بر نحوه استفاده از زیرساخت های شهری دارد، هر چند برخی نگرانی ها درباره احتمال فریب هوش مصنوعی این دوربین ها توسط انسان ها وجود دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :