آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 194637
تاریخ انتشار : 12 آبان 1395 0:13
تعداد بازدید : 1071

واکنش به نظر وزیر ارتباطات برای حفظ اشتغال

درحالی که وزیر ارتباطات از دغدغه اش برای حفظ اشتغال کنونی در حوزه ICT سخن می گوید؛ مخاطبان صفحه شخصی وی امضای وزیر پای تعدیل نیروهای شرکتی مخابرات را به او یادآور شدند.

فارس- محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه شخصی اش نوشته است: در جلسه کنترل پروژه شبکه ملی اطلاعات با حضور مدیران همه اپراتورها و شرکت های فعال حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفتم که حفظ اشتغال و ایجاد اشتغال جدید یکی از مهم ترین دغدغه های بنده طی سال های اخیر بوده است.
وزیر در ادامه نوشته است: همواره در برنامه های وزارت ارتباطات و شرکت های تابعه به این موضوع پرداختم و به همه فعالان این حوزه برای تحقق این امر تاکید کرده ام و تاکنون تمام تلاش خود را برای حفظ امنیت شغلی شاغلان و ایجاد کسب و کارهای نو در این حوزه به کار برده ام.
درحالی که کانال رسمی وزارت ارتباطات از این مطلب به عنوان «واکنش اینستاگرامی وزیر ارتباطات به سوءبرداشت و سوء تفاهم برخی کارکنان شرکتی مخابرات» تعبیر شده است اما برخی مخاطبان صفحه اجتماعی وزیر، وضعیت نیروهای شرکتی مخابرات را خواستار شده و گفته اند: امضای شما پای نامه تعدیل نیروهای شرکتی مخابرات هنوز خشک نشده، چطور دغدغه حفظ و نگهداشت نیرو دارید؟
نامه وزیر ارتباطات به وزیر کار در این زمینه یکی دیگر از مواردی بود که اعتراض مخاطبان را به دنبال داشت. 
نیروهای شرکتی مخابرات ایران طی دو روز گذشته با تجمع مقابل مجلس خواستار استخدام رسمی یا عقد قرارداد مستقیم با این شرکت شده اند؛ اما وزیر ارتباطات و شرکت مخابرات با این درخواست مخالفت کرده و آن را امکانپذیر نمی داند.
البته شرکت مخابرات ایران و همچنین وزارت ارتباطات گفته اند که هیچ کدام از نیروهای شرکتی مخابرات اخراج نخواهند شد اما استخدام مستقیم آنها در شرکت مخابرات غیرممکن است.
باید دید سرنوشت کارکنان شرکتی مخابرات ایران در روزهای آینده چه می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :