آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 194640
تاریخ انتشار : 12 آبان 1395 0:17
تعداد بازدید : 790

با وجود کاهش شدید محبوبیت تبلت‌ها

اپل و سامسونگ دست از رقابت برنمی دارند

بازار تبلت ایران مدت‎هاست روزگار خوشی را نمی گذراند و این یک حقیقت است که عرضه گسترده و البته محبوبیت گوشی های هوشمند با صفحات نمایش بزرگ و فبلت ها، مخاطبان بازار تبلت را به سمت خود کشانده است.

مریم عسگری
بر اساس بررسی های صورت گرفته از بازار کامپیوتر، در حال حاضر حتی برندهای عرضه کننده تبلت های ارزان قیمت نیز میزان محبوبیت خود را در حد چشمگیری از دست داده و این کالا رونق چندانی در بازار ایران ندارد.البته این اتفاق تنها در بازار ایران مشاهده نمی شود و تبلت ها در بازار جهانی نیز به اندازه نوت بوک و گوشی های هوشمند مخاطب ندارند.کاهش حجم تولید تولیدکنندگان تبلت نیز به خوبی موید این امر است که دوره تبلت ها به زودی به پایان می رسد.
حتی دو برند اپل و سامسونگ نیز خط تولید تبلت های خود را محدود کرده اند. با این حال گزارش های رسمی حاکی از تداوم فعالیت خط تولید تبلت های این دوبرند است.براساس گزارش منتشرشده از سوی فورچون، با وجود کاهش استقبال از تبلت ها، دو شرکت سامسونگ و اپل به پیشتازی خود در بازار این کالا ادامه می دهند.
 براساس گزارش های رسیده، اپل عرضه تبلت های خود را در سه ماهه سوم سال 2016 به 9.3 میلیون واحد کاهش داده است که این رقم در مقایسه با سه ماهه سوم سال 2015 هم 14.7 درصد کاهش را نشان می دهد. همچنین در سه ماهه سوم سال 2016 در مجموع 43 میلیون واحد تبلت روانه بازار شده است.
فارس در گزارشی اعلام کرده است که یافته های موسسه تحقیقاتی ای دی سی نشان می دهد که این رقم در مدت مشابه سال گذشته برابر با 50.5 میلیون واحد تبلت بوده است. اپل برترین شرکت عرضه کننده تبلت میزان عرضه تولیدات خود را 6.2 درصد کاهش داده؛ با این حال هنوز 22 درصد از بازار را در اختیار دارد.
سامسونگ نیز با دارابودن سهم 15 درصدی از بازار تبلت در رتبه دوم است و به نظر می رسد با انفجار مکرر باتری های گوشی گالکسی نوت 7 سهم سامسونگ از بازار تبلت ها هم کمتر شود. 
میزان تبلت های عرضه شده این شرکت هم با کاهش 19.3 درصدی به 6.3 میلیون واحد کاهش یافته است.
طی این مدت میزان استقبال از تبلت های ارزان قیمت و همین‎طور تبلت های دارای صفحه کلید جداشدنی و سازگار با موشواره هم افزایش چشمگیری یافته است. البته بررسی ها نشان می دهد تبلت‎هایی که کمتر از 200 دلار قیمت دارند، کیفیت مطلوبی ندارند.کارشناسان بر این باورند همانطورکه تبلت ها مینی لپ تاپ ها را از عرصه رقابت حذف کردند، حالا دستی بالای دست آمده است و گوشی های هوشمند درصدد حذف تبلت ها، به ویژه نمونه های ارزان قیمت از عرصه بازار برآمده اند که در این زمینه بسیار موفق بوده اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :