آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 194642
تاریخ انتشار : 12 آبان 1395 0:19
تعداد بازدید : 789

دردسر جدید نوت 7 برای سامسونگ

صلح سبز به سامسونگ درباره فاجعه محیط زیستی معدوم کردن ۴.۳ میلیون گوشی گلکسی نوت ۷ که به دلیل باتری معیوب فراخوان شده اند، هشدار داد.

ایسنا- سامسونگ درباره نحوه معدوم کردن این گوشی ها توضیحی نداده و تنها اعلام کرده است که این گوشی ها تعمیر یا مجددا استفاده نمی شوند.
صلح سبز از سامسونگ خواست راه های جدیدی را برای بازیابی میزان عظیم از فلزات و عناصر نادر خاکی که در ساخت گلکسی نوت ۷ به کار رفته اند، پیدا کند و درباره روش های معدوم سازی شفافیت داشته باشد.
براساس گزارش مارکت واچ، حدود ۵۰ عنصر در نوت ۷ به کار رفته اند، اما به دلیل روش های بازیابی ناکافی، تنها ۱۲ عنصر بازیابی می شوند.
محققان آلمانی موسسه Oeko برآورد کرده اند ۴.۳ میلیون گوشی نوت ۷ حاوی بیش از ۲۰ تن کبالت، بیش از یک تن تنگستن، یک تن نقره و ۱۰۰ کیلوگرم طلا و بین ۲۰ تا ۶۰ کیلوگرم پالادیم هستند.
گروه محیط زیستی صلح سبز اعلام کرد این مواد قابل بازیافت هستند، اما اگر سامسونگ از آنها مجددا استفاده نکند، به آسیب های محیط زیستی منجر می شود.اگرچه بیشتر این فلزات لزوما سمی و خطرناک نیستند اما روش های استخراج آنها در فعالیت های معدن کاری که با استفاده از جیوه و سیانید انجام می شود، آسیب های محیط زیستی به همراه دارد و ممکن است بسیار مخرب باشد.
موسسه مهندسان الکتریکی و الکترونیکی در گزارش سال ۲۰۱۳ خود برآورد کرد حدود ۱۶۵ پوند مواد برای ساخت یک دستگاه تلفن هوشمند لازم است، بنابراین نابود کردن این تعداد تلفن هوشمند باعث هدر دادن منابع گران بها خواهد بود.
یک مشکل بزرگ در بازیابی این گوشی ها، باتری نوت ۷ است که به دستگاه چسبیده است، بنابراین هنگام بازیافت، باتری معیوبی که در خطر ترکیدن قرار دارد باید به دقت از دستگاه جدا شود. یک مهندس حساسیت این عمل را به جراحی مغز یک بیمار تشبیه کرده که ممکن است به آتش سوزی منجر شود.
جدا کردن باتری در مرحله اول، پروسه بازیابی را به میزان قابل توجهی ساده تر کرده و احتمالا فراخوان کامل دستگاه را غیرضروری می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :