آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 194645
تاریخ انتشار : 12 آبان 1395 0:23
تعداد بازدید : 785

معاون شرکت خدمات انفورماتیک:

بانک های ایران از نظر فناوری از دنیا عقب نیستند

معاون شرکت خدمات انفورماتیک، همایش بانکداری الکترونیکی و نظام های پرداخت را بزرگ ترین اتفاق این حوزه برشمرد و گفت: حضور خارجی ها در این همایش تقویت شود.

همایش بانکداری الکترونیک-  مهران محرمیان گفت: ششمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت توسط پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی با همکاری شرکت ملی انفورماتیک ایران و بانک مرکزی برگزار می شود.
وی با بیان اینکه ترکیب خوبی ایجاد شده، اظهارداشت: این همایش به مهم ترین اتفاق حوزه بانکداری الکترونیک کشور تبدیل شده و همایش هایی که قبلا در این رابطه بوده، دنباله دار نبود و هیچ یک نیز جامعیت این همایش را نداشت.
محرمیان گفت: در ۵ دوره گذشته، همیشه یک موضوع جدیدی در این همایش ارایه شده و به نظر می رسد که دچار تکراری که بعضی از همایش ها می شوند نشده ولی به این معنی نیست که در آینده نیز دچار تکرار نخواهد شد.
محرمیان همچنین از معرفی محصولات خارجی در جشنواره دکتر نوربخش به عنوان یک اقدام مناسب نام برد و افزود: از این طریق می توان این جشنواره را به سمت بین المللی شدن پیش بُرد و درنهایت هرچه این فضا بتواند به سمت باز شدن و حضور گسترده تر نظرات جدید برود، قطعا می تواند کمک کند.وی درباره فعال شدن شبکه های اجتماعی در زمینه بانکداری و ارائه خدمات به مشتریان و نوع برخورد بانک ها با این پدیده گفت: به لحاظ تکنولوژی نمی توان گفت که بانک ها خیلی با دنیا فاصله دارند؛ ولی چیزی که وجود دارد تفکر و باز نبودن فضاست که خیلی از بانک های دنیا نیز این فضا را دارند.
محرمیان گفت: در کربنکینگ فاصله زیادی در دنیا وجود ندارد چون بانک ها اصولا سازمان های محافظه کاری هستند که به سرعت تغییر نمی کنند. حال بیرون بانک ها چیزهای جدیدی آمده و مردم نیز آرام آرام به آنها اقبال نشان می دهند که اگر بانک ها شروع به تغییر نکنند، آنها می آیند و جای بانک ها را می گیرند.
معاون شرکت خدمات انفورماتیک افزود: بنابراین بانکداری می ماند ولی بانک ممکن است از بین برود و اگر بانک ها خودشان را تغییر ندهند، این اتفاق احتمالا خواهد افتاد. البته بانک ها متوجه شده اند که باید تغییر کنند ولی نیازمند شتاب است.
وی درباره اینکه ممکن است بانک ها دغدغه امنیت نقل و انتقالات مالی را از طریق شبکه های اجتماعی داشته باشند، گفت: امنیت بحث بسیار مهمی است و مانند یک شمشیر دو لبه است و نباید فراموش کنیم که امنیت در خدمت کسب و کار است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :