آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 194646
تاریخ انتشار : 12 آبان 1395 0:25
تعداد بازدید : 740

استفاده ترامپ از سرورهای مخفی برای تبادل اطلاعات با یک بانک روسی

برخی دانشمندان علوم کامپیوتر می گویند یک سرور ثبت شده برای انجام فعالیت های تجاری ترامپ ارتباطاتی با بانک روسی آلفا داشته و همین امر دستاویزی برای حمله به این نامزد انتخاباتی جمهوریخواهان شده است.

فارس- این متخصصان می گویند طی یک بازه زمانی چهار ماهه در سال 2016 یک سازمان تجاری وابسته به ترامپ سرورهایی را برای برقراری ارتباط کاری با دو سرور متعلق به بانک آلفای روسیه به کار گرفته است.
درحالی که مشخص نیست از این سرورها برای تبادل چه اطلاعاتی استفاده شده، تردیدی وجود ندارد که منشاء ورود اطلاعات از طریق این سرورها انسان ها بوده اند و نه ماشین ها.
هیلاری کلینتون پیش از این ترامپ را به ارتباط دوستانه با پوتین، رییس جمهور روسیه، متهم کرده بود تا وفاداری وی به منافع ملی آمریکا را زیر سوال ببرد. حال اعلام خبر مذکور می تواند اتهامات جدی تری را در همین زمینه متوجه ترامپ کند.
پل ویکسی، از متخصصان حوزه DNS که در این زمینه تحقیق کرده، می گوید ارتباطات دو طرف به شیوه ای مخفیانه انجام می شده، انگار که دو سندیکای جنایتکاران در حال تبادل اطلاعات با هم برای انجام طرحی مشترک بوده اند.
نخستین سرور این مجموعه برای ترامپ در سال 2009 نصب شده و به ارسال ایمیل های انبوه و دیگر اقلام بازاریابی برای تبلیغ محصولات ترامپ می پرداخت. متخصصان امنیت سایبری که در حال تحقیق درباره هک شدن کمیته ملی دموکراتیک وابسته به حزب دموکرات آمریکا هستند، می گویند ممکن است بدافزاری از روسیه به دامنه ای متعلق به ترامپ منتقل شده باشد. از این زمان به بعد هم سرور مذکور برای فعالیت های بازاریابی مورد استفاده قرار نگرفته و ترافیک آن نیز وضعیت مشکوکی داشته است.
فعالیت های سرورهای یاد شده در زمان برگزاری فعالیت های انتخاباتی مهم دو حزب جمهوریخواه و دموکرات هم افزایش شدیدی داشته و رمزگشایی از محتوای اطلاعات رد و بدل شده بین دو طرف ممکن است وضعیت ترامپ را در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا به شدت متزلزل کند.
در عین حال بانک آلفا هرگونه تماس با ستاد انتخاباتی ترامپ از طریق سرورهای رایانه ای یا به شیوه ای دیگر را انکار کرده است. ستاد انتخاباتی ترامپ هم هدف از این ارتباطات را بازاریابی دانست که از طریق شرکت های ثالث صورت گرفته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :