آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 194665
تاریخ انتشار : 12 آبان 1395 0:55
تعداد بازدید : 812

ذخیره اطلاعات ارزشمند تنها با یک کلیک

محققان موفق به ساخت یک قطعه الکتریکی جدید شدند که مانند Cloud عمل کرده و قابلیت ذخیره و نگهداری حجم زیادی از عکس‏ها و فیلم‏ها را دارد.

ایسنا- براساس گزارش منتشرشده از سوی سی‏نت، این قطعه که «فوتواستیک» (Photo Stick) نام دارد و ظاهری شبیه به یو.اس‏.بی‏ معمولی دارد، نیاز کاربران به استفاده از فضای یک یا چند رایانه برای ذخیره عکس و فیلم را از بین می‏برد. این قطعه می‏تواند رقیبی بسیار مناسب برای برنامه‏های سازمان‏دهنده‏ عکس‏های دیجیتال باشد که با قیمت‏های بالا حدود 500 تا 2000 دلار در بازار وجود دارند.
این دستگاه مقرون به صرفه جدید تنها محصولی است که می‏تواند حدود 60 هزار عکس و فیلم را بدون هیچ مشکلی در خود ذخیره کند. 
فوتواستیک که به اندازه انگشت 60 دست است، تمام عکس ها‏ و فیلم‏های کاربر را سازماندهی کرده و بدون نیاز به یک فرآیند وقت گیر در چشم برهم زدنی از آنها نسخه پشتیبان تهیه می‏کند.
 عملکرد این دستگاه بسیار آسان و بی دردسر بوده و کافی است کاربر آن را به رایانه خود متصل کند. فوتواستیک هم روی سیستم عامل Mac و هم ویندوز عمل می‏کند. بعد از متصل کردن آن به رایانه، کافی است برنامه این دستگاه را باز کرده و تنها با یک کلیک از تمامی اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. این دستگاه اعجاب آور تنها با یک کلیک کار کرده و نیازی به انجام هیچ کار دیگری نیست. فوتواستیک فورا وجب به وجب رایانه کاربر را اسکن کرده و تمام فایل‏ها و پوشه‏های موجود در رایانه را برای یافتن عکس‏ها و فیلم‏ها جست وجو می‏کند. سپس تمامی عکس‏ها و فیلم‏ها را به طور خودکار در حافظه امن و مطمئن خود ذخیره می‏کند.
علاوه بر آن تمامی گزینه‏های تکراری را شناسایی کرده و به طور خودکار تنها یک نسخه از آن را در خود ذخیره می‏کند که این کار موجب صرفه جویی در فضای موجود و به حداکثر رساندن فضای ذخیره سازی می‏شود. شما می‏توانید از این دستگاه روی چندین رایانه استفاده کنید. این حافظه خارق العاده عکس‏ها و فیلم‏های هر رایانه را به طور جداگانه سازماندهی کرده و با اسم مخصوص خود که شما در ابتدای کار به آن معرفی کرده‏اید، در خود ذخیره می‏کند. این کاری است که یو.اس‏.بی‏ های معمولی و هاردهای اکسترنال گران قیمت نیز نمی‏توانند انجام دهند. قیمت این دستگاه باارزش بسیار مناسب بوده و شما تنها با پرداخت 99/ 34 دلار می‏توانید نسخه 32 گیگابایتی این حافظه جانبی را خریداری کرده و حدود 3500 عکس و فیلم ارزشمند خود را با خیال راحت و بدون هیچ دردسری ذخیره کنید. در ضمن شما تنها با پرداخت 15 دلار بیشتر، می‏توانید نسخه 64 گیگابایتی آن را تهیه کرده و ظرفیت دستگاه خود را دو برابر کنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :