آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 194841
تاریخ انتشار : 15 آبان 1395 10:54
تعداد بازدید : 775

صدا و سیما مجوز اپراتورهای تلویزیون اینترنتی را لغو کرد

درحالی که اخیرا صدا و سیما به 5 شرکت مجوز رسمی ارایه تلویزیون اینترنتی (IPTV) را داده بود، یک دارنده مجوز تلویزیون اینترنتی از لغو تمامی مجوزهای صادره توسط صدا و سیما خبر داد.

فارس- سازمان صدا و سیما در سال 94 در یک فراخوان عمومی برای نخستین بار در کشور نمایندگی رسمی صدا و سیما در ارایه خدمات IPTV (تلویزیون اینترنتی) را به 5 شرکت اعطا کرد.
به این ترتیب 5 شرکت ایرانسل، توسعه بهنگام غدیر، آسمان (وابسته به کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین متعلق به ستاد اجرایی فرمان امام)، باران تلکام (متشکل از فناپ، آریا همراه، سام سرویس و مهندسی ایران برنا) و تراشه سبز ( متشکل از چند عرضه کننده خدمات اینترنتی) به صورت رسمی مجوز اپراتوری تلویزیون اینترنتی را دریافت  کردند.
در همین خصوص شهاب جوانمردی، مدیرعامل فناپ با اعلام لغو تمامی مجوزهای صادره برای اپراتورهای تلویزیون اینترنتی توسط سازمان صدا و سیما اظهار داشت: این سازمان مجوزهای صادره را کان لم یکن اعلام کرده است.
وی افزود: پس از حضور رییس جدید سازمان صدا و سیما سیاست سازمان درباره نحوه کار در سرویس IPTV تغییر کرده و تدوین فرمت جدیدی از قرارداد در این سازمان آغاز شده است.
جوانمردی گفت: در این جریان مشکل اساسی معطل ماندن سرمایه گذاری بخش خصوصی برای سیاست گذاری و تغییر سیاست هاست که با توجه به بازار سرمایه بر تلویزیون اینترنتی، سرمایه گذاری در آن را پیچیده می کند.
به گفته وی اگرچه صدور مجوز تلویزیون اینترنتی برای نخستین بار در کشور اتفاق می افتد؛ از این رو از نظر قانونگذاری و الزامات قانونی دارای چالش هایی است اما این تاخیر و تعلل  علاوه بر کاهش جذابیت سرمایه گذاری، سرمایه گذاران را برای ورود به عرصه های جدید بازار نگران می کند. 
وی اضافه کرد: به رغم تغییر فرآیند کار 2 اقدام مثبت مهم توسط مدیران سازمان صدا و سیما انجام شده که نخست اجازه دادند ارایه سرویس به مشتریان فعلی متوقف نشود و دوم اولویت پذیرش متقاضیان در دوره جدید را به مجموعه هایی اختصاص داده اند که قبلا مورد تایید قرار گرفته، در این حوزه ورود یا سرمایه گذاری کرده و  نشان داده اند علاقه‎مند به کار در این بازار هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :