آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 194847
تاریخ انتشار : 15 آبان 1395 10:59
تعداد بازدید : 998

تایید استعفای مدیر دوتابعیتی وزارت ارتباطات

مدیر برنامه های سابق مایکروسافت و آمازون بعد از دو ماه فعالیت در وزارت ارتباطات به دلیل قانون مدیریت خدمات کشوری، از مدیرکلی دفتر امور نوآوری و حمایت از سرمایه گذاری این وزارتخانه استعفا کرد.

فناوران- محمود علوی، وزیر اطلاعات اخیرا عنوان کرده بود که متاسفانه سناریوهای مختلفی برای تضعیف دولت توسط مخالفان تدارک دیده شده که بحث دو تابعیتی ها یکی از آنهاست.
وی در توضیح اینکه به چه کسانی دوتابعیتی گفته می شود، گفت: در مقوله اقامت یک شخص در کشوری غیر از کشور اصلی خود مفاهیم و اصطلاح های متعددی داریم که تابعیت، گرین کارت (آمریکا)، اقامت دایم، روادید و روادید مکرر از جمله آنها هستند.
علوی گفت: تابعیت نیز دو نوع است. در یک مورد، فرد تابعیت را کسب می کند یعنی از یک دولت خارجی درخواست تابعیت می کند و در نوع دیگر، در کشوری دیگر مانند آمریکا به دنیا می آید و اگر حقوق بین المللی آن کشور همچون آمریکا براساس خاک باشد، هرکس که در خاک آن کشور به دنیا می آید، شهروند آنجا محسوب می شود و تابعیت آن کشور را به وی می دهند.
او افزود: در نوع دوم، فرد به تابعیت اولیه خود پشت نکرده و اقدامی نیز برای گرفتن تابعیت کشور مزبور انجام نداده ولی تابعیت آن کشور را پذیرفته است.
وی گفت: از نظر قانون مدیریت خدمات کشوری هم افراد دو تابعیتی یعنی کسانی که اضافه بر تابعیت ایران، تابعیت دیگری را دریافت کرده اند، نمی توانند وزیر، معاون وزیر، نماینده مجلس و مدیرکل باشند و حق تصدی این مسوولیت ها را ندارند.
وزیر اطلاعات با بیان اینکه در حال حاضر هیچ مسوول دوتابعیتی نداریم، گفت: فقط یک مدیر دوتابعیتی داشتیم که دو روز گذشته در مصاحبه ای به آن پرداختم و گفتم قرار است استعفا دهد.
وی افزود: بعدا مطلع شدم این فرد دو هفته پیش از سمت خود استعفا داده است.
در همین ارتباط روح الله رحمانی در گفت وگو با تسنیم ضمن تایید این موضوع گفت: زمانی که از طرف وزارت ارتباطات (اردیبهشت ماه) دعوت به کار شدم، هنوز این قانون ابلاغ نشده بود اما بعد از اینکه بخش حقوقی وزارتخانه بررسی های لازم را در ارتباط با این ماده قانونی انجام داد و به نتیجه رسید که من هم جزو دو تابعیتی ها می شوم، روز بعد از آن استعفا دادم.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :