آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 194849
تاریخ انتشار : 15 آبان 1395 11:5
تعداد بازدید : 832

گزارش عملکرد تابستان بزرگترین شبکه اجتماعی دنیا

فیس بوک روزانه یک میلیارد کاربر فعال دارد

فناوران- بسیاری از ما گمان می کنیم عمر فیس بوک به سر رسیده و این شبکه اجتماعی سیر نزولی خود را طی می کند. شاید دلیل چنین برداشتی کاهش استفاده ما و اطرافیان مان از این شبکه اجتماعی باشد. ما گمان می کنیم که امپراتورهای رسانه های اجتماعی این روزها تلگرام و توییتر هستند. اما گزارشات رسمی منتشر شده واقعیت دیگری را بیان می کنند؛ فیس بوک هنوز در راه صعود است و توییتر سیر نزولی دارد. گزارش هفته گذشته فیس بوک از وضعیت این شبکه اجتماعی در سه ماهه سوم سال 2016 سند رسمی این ادعاست.

 کاربران فعال ماهانه و روزانه از یک میلیارد نفر گذشتند
آخرین گزارش منتشر شده از سوی فیس بوک نشان می دهد این شبکه اجتماعی ماهانه 1/79 میلیارد کاربر فعال دارد. در این گزارش آمده است تعداد کاربران شبکه اجتماعی فیس بوک همچنان رو به افزایش است. پیش بینی شده بود این تعداد کاربر فعال در ماه به 1/76 میلیارد نفر برسد که مشخص است فیس بوک باز هم فراتر از پیش بینی ها رشد کرده است. گزارش رسمی فیس بوک نشان می دهد هر ماه از فصل تابستان بیش از 80 میلیون نفر به تعداد کاربران این شبکه اجتماعی افزوده شده است. 

 رکورد موبایلی های فیس بوک شکست
رکوردشکنی فیس بوک در حوزه کاربران فعالی که با موبایل به این شبکه سر می زنند، بسیاری از کارشناسان و رقبایش را شگفت زده کرد. فیس بوک اعلام کرد آمار کاربران فعال روزانه که از موبایل برای اتصال به این شبکه استفاده می کنند، از یک میلیارد کاربر گذشته است. آمار کاربران فعال روزانه فیس بوک 1/17 میلیارد نفر است که از این میزان 1/09 میلیارد نفر با موبایل به این شبکه اجتماعی سر می زنند.
این شبکه از تبلیغات در پلاتفرم موبایل درآمد ۵.۷ میلیارد دلاری کسب کرده است که بیش از ۸۴ درصد از درآمد تبلیغاتی این کمپانی را شامل می شود. فیس بوک سال گذشته ۷۸ درصد از درآمد تبلیغاتی خود را از موبایل کسب کرده بود.
 کودکان در فیس بوک
همزمان با انتشار گزارش عملکرد تابستان فیس بوک برخی از رسانه ها درباره تعداد کودکان در این شبکه اجتماعی اطلاع رسانی کردند. گفته می شود طبق آمار غیر رسمی حدود پنج میلیون و ۶۰۰ هزار کودک در شبکه اجتماعی فیس بوک عضو هستند که ۳.۵ درصد از مجموع کاربران فیس بوک در آمریکا را تشکیل می دهند. این در حالی است که به گفته فیس بوک عضویت کودکان زیر ۱۳ سال در این شبکه اجتماعی ممنوع است زیرا طبق قانون حمایت از کودکان در فضای آنلاین  COPPA سایت هایی که به کودکان خدمات می دهند، باید خدمات ویژه ای در نظر بگیرند. طبق این قانون سایت ها باید پیش از ثبت نام کودکان از والدین آنها مجوز دریافت کنند و فیس بوک مدعی است که این قانون شاملش نمی شود زیرا ثبت نام کودکان زیر ۱۳ سال در این شبکه اجتماعی ممنوع است

 درآمد تابستانی 7 میلیارد دلاری 
فیس بوک موفق شده تابستان سال ۲۰۱۶ درآمد ۷.۰۱ میلیارد دلاری کسب کند. این درآمد در مقایسه با پیش بینی ۶.۹۲ میلیارد دلاری کارشناسان، رقمی بالاتر است. از سوی دیگر درآمد فیس بوک در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۱۵ بیش از ۵۶ درصد افزایش پیدا کرده است. این شبکه اجتماعی توانسته به ازای هر سهمش سودی ۱.۰۹ دلاری را به جیب بزند، در حالی که کارشناسان انتظار دریافت ۰.۹۲ دلاری را داشتند. گفته می شود ارزش سهام فیس بوک بیش از 5 درصد در تابستان افزایش پیدا کرده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :