آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 194859
تاریخ انتشار : 15 آبان 1395 11:17
تعداد بازدید : 1086

پاسخ همراه اول به ادعای یک خواننده پاپ

درحالی که یکی از خوانندگان پاپ کشور مدعی است اپراتور اول موبایل بدون اجازه از وی اقدام به انتشار آهنگی از وی در آوای انتظار کرده است، اما همراه اول اعلام کرد: آهنگ سیروان خسروی را یک شرکت تولیدکننده محتوا با ارایه مجوز در لیست آوای انتظار قرار داد.

فناوران - یکی از خواننده های پاپ کشور اخیرا در پیام موقت اینستاگرامی از اقدام اپراتور اول ارتباطی نسبت به استفاده از آهنگش به عنوان پیشواز گلایه کرد.
سیروان خسروی این اقدام را بدون مجوز دانسته بود.
در همین ارتباط اما اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) نیز در پاسخ به این پیام اینستاگرامی اعلام کرد: بکارگیری یکی از آهنگ های سیروان خسروی (بازم بتاب) به عنوان آوای انتظار که وی در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرده بود اجازه استفاده از آن را نداده است توسط شرکت سروش همراه رسانه که یکی از شرکت های تامین کننده محتوا در حوزه آوای انتظار است، در لیست آوای انتظار همراه اول قرار گرفته است.
طبق اعلام شرکت سروش همراه رسانه، شرکت سروش رسانه سازمان صداوسیما در تاریخ 9 دی 87 اجازه انتشار محتوای متعلق به سازمان صداوسیما بر بستر تلفن همراه را به شرکت سروش همراه رسانه داده و محتوای مورد ادعای این خواننده نیز ازجمله محتواهای متعلق به سازمان صداوسیماست.
همراه اول در پایان اطلاعیه خود تصریح کرده است، همانطورکه قبلا نیز در پاسخ به ادعایی مشابه اعلام شده بود: اصولا اپراتورهای تلفن همراه برای تهیه آهنگ های سرویس آوای انتظار خود، از طریق شرکت های تامین کننده محتوا اقدام می کنند.
این شرکت ها نیز با عقد قرارداد با ناشرانی که مجوز لازم را جهت نشر آثار هنری دارند، همکاری کرده و از این طریق محتوای هنری موردنیاز خود را به دست می آورند؛ به این ترتیب خود اپراتور به‎صورت مستقیم وارد مذاکره با هنرمندان نمی شود.
همراه اول بر شرکت های تامین کننده محتوا نظارت دقیق دارد تا بدون اجازه ناشر، آوای انتظاری تولید نشود و در صورت اثبات تخلف، با شرکت متخلف برخورد جدی خواهد شد.
بدیهی است اظهارنظر درباره نوع تعامل و روابط ناشر مجوزدار با هنرمندان جزو حیطه اختیارات و وظایف همراه اول نیست و موضوع از طریق مراجع ذی ربط قابل پیگیری است. طبیعتا این حق برای سیروان خسروی نیز محفوظ است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :