آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 194865
تاریخ انتشار : 15 آبان 1395 11:20
تعداد بازدید : 717

صحن علنی به نام شبکه های اجتماعی

بهار ادیبان- هفته پر سر و صدایی را در رسانه های اجتماعی پشت سر گذاشتیم. هفته ای که رای اعتماد به وزرای پیشنهادی رییس جمهور، توجه اکثر کاربران را خود جلب کرده بود. سخنرانی موافقان و مخالفان وزرای پیشنهادی در شبکه های اجتماعی بازتاب فراوانی داشت و کاربران را به تحلیل وضعیت مجلس دهم واداشت؛ مجلسی که بهار امسال کار خود را آغاز کرده است.

موافقان و مخالفان وزرا
از بین نمایندگانی که در موافقت و مخالفت با دادن رای اعتماد به وزرای پیشنهادی رییس جمهور سخنرانی کردند، صحبت های نقوی بیش از دیگران بازتاب داشت. آنچه در صحبت های نقوی که در مخالفت با وزیر آموزش و پرورش سخنرانی کرد و بیش از همه مورد توجه کاربران قرار گرفت، نحوه معرفی آشتیانی، موسس و هيات مركزي حزب مشاركت، امضاكننده بيانيه های مختلف و حاضر در تحصن های مختلف و رييس ستاد معين بود! بعد از این مساله عبارت «فیلم نشان بدهم؟» بود که بیشتر کاربران را به یاد مناظره احمدی نژاد در زمان انتخابات انداخت با آن تکه کلام معروف «بگم؟ بگم؟». درنهایت رای اعتماد مجلس به هر سه وزیر پیشنهادی، اکثر کاربران شبکه های اجتماعی را خشنود کرد.
توفانی دیگر در توییتر
پایان هفته گذشته، کاربران توییتر با توجه به شعار نمایشگاه مطبوعات؛ شفافیت و صداقت و آزاد نشدن یاشار سلطانی با توجه به تایید مدارک نشان دهنده صحت گزارش منتشرشده از سوی این خبرنگار، توفان توییتری برای آزادی یاشار سلطانی به راه انداختند. کاربران که از ساعت 9 شب شروع به ارسال توییت با هشتگ #FreeYashar و اطلاع رسانی در مورد وضعیت وی کردند، توانستند طی مدت کوتاهی این هشتگ را تبدیل به یکی از ترندهای داغ جهانی در توییتر کنند. در این توفان توییتری بیش از 63 هزار توییت با هشتگ #FreeYashar منتشر کردند.
پورحیدری رفت
درگذشت منصور پورحیدری، پیشکوست فوتبال صبح روز گذشته، شبکه های اجتماعی را تحت تاثیر قرار داد. کاربران فارغ از قرمز یا آبی بودن، درگذشت این مرد را تسلیت گفته و با انتشار عکس هایی از وی درباره اخلاق و منش او صحبت کردند. برخی از خبرنگاران و افرادی که به بیمارستان ایران مهر رفته بودند نیز با انتشار عکس هایی از علاقه مندان به فوتبال که برای تسلیت به این بیمارستان آمده بودند، اطلاع رسانی کردند. منصور پورحیدری قرار است روز یکشنبه از ورزشگاه شیرودی تشییع شود.
کتاب جای گل
کمپینی که الهه خسروی، همسر روزنامه نگاری که دو هفته پیش درگذشت راه انداخت در توییتر بازتاب فراوانی داشت. خسروی که خودش نیز روزنامه نگار است بعد از درگذشت همسرش، رضا رستمی از دوستان و مسوولان خواست به جای گل برای گرامی‎داشت خاطره همسرش کتاب هدیه بدهند. به دنبال راه اندازی این کمپین بسیاری از ناشران، نویسنده ها، موسسات و کاربران برای بزرگداشت یاد رضا رستمی برای این کمپین کتاب فرستادند. اعلام شد 10 هزار جلد در این کمپین جمع آوری شده است. قرار است این کتاب ها در کتابخانه ای در رستم آباد، زادگاه رضا رستمی نگهداری شود و بخشی از کتاب ها نیز به روستاهای اطراف اسدآباد اهدا شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :