آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1949
تاریخ انتشار : 19 مهر 1390 18:19
تعداد بازدید : 1037

ثبت 395 اختراع در بانک اطلاعات بنیاد نخبگان قم

ريیس بنیاد نخبگان استان قم با بيان اينكه اطلاعات 395 اختراع در بانک اطلاعات بنیاد نخبگان این استان ثبت شده است، گفت: در این خصوص اطلاعات مربوط به ثبت اختراعات مخترعان قمی از مرداد ماه 83 تا دی ماه 89 از اداره کل ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی سازمان ثبت اسناد و املاک احصا شد.

روابط عمومي بنياد- سید حسین اخوان علوی با اشاره به ثبت اطلاعات نخبگان در بانک اطلاعاتی بنیاد نخبگان استان قم افزود: در این باره 395 اختراع ثبت‌شده مربوط به افرادی با آدرس استان قم بود که این تعداد اختراع توسط 250 مخترع به ثبت رسیده بود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری جشنواره اختراعات منطقه 5 کشور با عنوان جشنواره منطقه‌ای نوآوری و شکوفایی کوهرنگ ویژه استان‌های قم، اصفهان، مرکزی و چهارمحال و بختیاری بیان داشت: جشنواره اختراعات که تا سال قبل به صورت استانی برگزار می‌شد طبق مصوبه شورای معاونان بنیاد نخبگان کشور از امسال به صورت منطقه‌ای برگزار می‌شود و بر این اساس کل کشور به 8 منطقه تقسیم شد و استان قم در منطقه 5 کشوری قرار  گرفت.
وی با اشاره به آغاز زمان فراخوان این جشنواره از هفتم مهرماه گفت: فراخوان به چند طریق از جمله ارسال نامه و پیامک، نصب بنر و پوستر در مراکز مختلف علمی و پژوهشی در سطح شهر قم انجام شد و بر این اساس مدت ثبت نام مخترعان تا هشتم آبان ماه سال جاری ادامه دارد.
اخوان با بیان اینکه ثبت نام از طریق سایت بنیاد ملی نخبگان کشور به آدرس www.bmn.ir انجام می‌شود، با اشاره به برخی شرایط شرکت در جشنواره منطقه‌ای نوآوری و شکوفایی کوهرنگ بیان داشت: اختراعاتی می‌توانند در این جشنواره شرکت داده شوند که در اداره کل ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی ثبت شده و از تاریخ ثبت آنها بیش از پنج سال نگذشته باشد، همچنین قبلا به هیچ عنوان توسط بنیاد ملی نخبگان داوری نشده باشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :