آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 194969
تاریخ انتشار : 16 آبان 1395 10:28
تعداد بازدید : 770

رییس‌جمهور در نمایشگاه مطبوعات:

ما چه کاره ایم که بگوییم فضای مجازی نمی خواهیم!

حسن روحانی، رییس جمهور کشورمان روز گذشته در نمایشگاه مطبوعات، به انتقاد از کسانی پرداخت که به دنبال ایجاد محدودیت در فضای مجازی هستند.

فناوران- وی با بیان اینکه نمی توان گفت که ما فضای مجازی نمی خواهیم، ادامه داد: ما چه کاره هستیم که بگوییم می خواهیم یا نمی خواهیم، مثل اینکه یادمان رفته صاحب این کشور مردم هستند. مثل اینکه اصل ششم قانون اساسی را فراموش کرده ایم و یادمان رفته که همه چیز از کنار صندوق رای ساخته می شود. مردم  در یک مردم سالاری دینی تصمیم گیر هستند. مشروعیت تمام مسوولان کشور یا با رای مستقیم یا با رای غیرمستقیم از مردم است.
رییس جمهور با بیان اینکه انقلاب اسلامی ما، انقلاب فرهنگی بود، گفت: اساس نهضت اسلامی ما فرهنگ بود. هیچ وقت امام در دوران نهضت اسلامی، راه قیام مسلحانه را نپسندید. خط امام تحول در افکار مردم و فرهنگ جامعه بود. او با سخنرانی، اعلامیه و نوار توانست کشور را متحول کند. این بار بیاناتش با شاگردانش و نوشته هایش توانست تحول ایجاد کند و بزرگ ترین قدرت نظامی منطقه را به زانو درآورد.
روحانی گفت: پس قدرتی ورای تفنگ و ورای دیپلماسی وجود دارد و آن فرهنگ است و نشر آن فرهنگ نیز به دست رسانه است؛ چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی.
رییس جمهور با بیان نقش رسانه در جامعه گفت: رسانه هرچه بماند، اثرش بیشتر می شود. رسانه صدساله و صد و پنجاه ساله تا رسانه یک ساله و دوساله تاثیرگذاری اش بیشتر است تا رسانه ای که عده ای جوانمرگشان می کنند و نمی گذارند مسیر رشد را ادامه دهد.
روحانی با طرح این سوال که چرا کار رسانه را به خود رسانه واگذار نمی کنیم؟ گفت: اصحاب رسانه و نظام رسانه که دولت دنبال تدوین همین لایحه است که به مجلس تقدیم کند مانند نظام پزشکی، نظام رسانه ای هم باشد. بسیاری از تخلفات حرفه ای باید در آن نظام رسیدگی شود نه در دادگاه.
روحانی گفت: همه می دانند اخذ یک مجوز برای یک نشریه حدود ۵ سال زمان می برد، من از نزدیک شاهد تلاش اخذ مجوز نشریه ای بودم که ۸ سال زمان برد.
رییس جمهور ادامه داد: در طول سه سال گذشته تعداد زیادی مجوز صادر شده که همه برای بخش خصوصی بوده است و حدود ۵ ماه زمان برده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :