آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 194972
تاریخ انتشار : 16 آبان 1395 10:28
تعداد بازدید : 1326

تکذیب جمع‌‎آوری خطوط تلفن ثابت بدون کارکرد

مخابرات خطوط بدون کارکرد را پس می گیرد

معاون شرکت مخابرات ایران گفت: این شرکت هیچگونه برنامه ای برای جمع آوری خطوط تلفن ثابت بدون کارکرد ندارد.


مهر- داوود زارعیان درباره انتشار برخی اخبار مبنی بر تصمیم شرکت مخابرات ایران برای جمع آوری و بازپس گیری خطوط تلفن ثابت بدون کارکرد و بلااستفاده اظهار داشت: شرکت مخابرات ایران هیچگونه تصمیمی در این باره ندارد.
وی با بیان اینکه هم اکنون بالغ بر ۶ میلیون خط تلفن ثابت در کشور بدون کارکرد است، ادامه داد: تا پیش از تغییر تعرفه های تلفن ثابت، آبونمان هر خط بلااستفاده در روستاها ۱۰۰ تومان و برای شهرها ۶۸۰ تومان بود که با تغییر تعرفه ها از اول مردادماه، صورتحساب این خطوط در هر دوره مبلغ ۲۹۷۰ تومان محاسبه می شود.
معاون شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه این صورت حساب که مربوط به اول مرداد تا اول مهرماه می شود برای مشترکان ارسال شده است، گفت: پیش بینی می کنیم که با احتساب این مبلغ به عنوان حداقل کارکرد در خطوط بلااستفاده، مشترکان نسبت به بازپس دادن این خطوط اقدام کنند.
وی با بیان اینکه هفته گذشته یک سازمان ۳۰۰ خط بلااستفاده را به مخابرات عودت داد، گفت: پیش بینی این است که مشترکان نسبت به بازگرداندن خطوطی که استفاده ای برای شان ندارد، اقدام کنند اما این به معنی این نیست که مخابرات تصمیمی برای قطع کردن یا تخلیه این خطوط داشته باشد و اجباری در این زمینه وجود ندارد.
زارعیان درباره بازگرداندن مبلغ ۱۰ هزار تومان هزینه اضافی که در آخرین دوره قبوض تلفن مشترکان درج شده بود، گفت: اشتباه مخابرات فقط مربوط به قبوض مشترکان تهرانی بود که در قبض دوره بعدی، مبلغ ۱۰ هزار تومان به عنوان بستانکار به مشترکان عودت داده می شود.
وی با بیان اینکه تاکنون ۶۰ درصد قبوض تلفن آخرین دوره وصول شده است، گفت: تا پایان ماه جاری مشخص خواهد شد که تغییر تعرفه های جدید چه تاثیری بر درآمد شرکت مخابرات ایران داشته است.
معاون شرکت مخابرات ایران پیش بینی کرد که افزایش تعرفه تماس درون شهری از ۳۰ ریال به ۴۵ ریال و اضافه شدن گزینه حداقل کارکرد در قبوض مشترکان مطابق با مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، حدود ۱۰ درصد افزایش درآمد مخابرات را به همراه داشته باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :