آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 194979
تاریخ انتشار : 16 آبان 1395 10:36
تعداد بازدید : 624

فیس بوک دوباره گوشی می سازد

گزارش ها حاکی است که فیس بوک در حال تشکیل تیمی متشکل از متخصصان سخت افزار برای تولید گوشی هوشمند است.


فناوران- فیسبوک در طول چند هفته گذشته اقدام به استخدام نیروهای جدیدی برای تیم سخت افزاری شامل طراحان گوشی و مهندسانی کرده که پیش از این سابقه همکاری در زمینه توسعه گوشی های هوشمند را داشته اند. از جمله این افراد می توان به کارکنان پیشین گوگل اشاره کرد که در فرآیند توسعه گوشی های ماژولار پروژه آرا کار می کردند. همچنین در استخدام های اخیر فیس بوک کارمندان سابق موتورولا، تسلا، اپل و آمازون به چشم می خورد.
البته هنوز خبری مبنی بر اینکه چرا فیس بوک اقدام به استخدام نیروهای جدید کرده، منتشر نشده است، اما به نظر می رسد فیس بوک در ساختمان شماره هشت خود درصدد ساخت گوشی هوشمندی است که گفته می شود، ماژولار خواهد بود.
اولین تلاش فیس بوک مربوط به همکاری با اچ تی سی برای توسعه گوشی هوشمندی با نام فیس بوک فون در سال ۲۰۱۳ بود که چندان موفق نبود. فیس بوک در طول سه سال اخیر از نظر درآمدزایی و سوددهی بسیار بزرگ تر شده و حتی یک کمپانی فعال در حوزه سخت افزار را نیز در اختیار دارد. پس از تصاحب آکیولس، به نظر می رسد که فیس بوک در نظر دارد تا فعالیت خود در حوزه سخت افزار را با تولید گوشی هوشمند ماژولار گسترش دهد.
ساختمان شماره ۸ یکی از ساختمان های دفتر مرکزی فیس بوک است که هدف از آن تمرکز روی تولید و توسعه راهکارهای سخت افزاری برای فیس بوک است. زاکربرگ با انتشار پستی در وبلاگ خود هدف از توسعه این مرکز را تحقیق و توسعه راهکارهای سخت افزاری در حوزه هایی نظیر واقعیت افزوده، واقعیت مجازی، هوش مصنوعی، ارتباطات و حوزه های مهم دنیای فناوری خوانده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :