آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 194982
تاریخ انتشار : 16 آبان 1395 10:56
تعداد بازدید : 581

اسپم ها، مهمان همیشگی یاهو و گوگل

با استفاده از ارایه دهندگان رایگان خدمات ایمیلی مانند یاهو و گوگل، نمی توانید انتظار داشته باشید هرگز اسپم دریافت نکنید، بنابراین یا باید اسپم ها را مسدود کنید یا سرویس خود را عوض کنید.

ایتنا- اسپم ها (هرزنامه ها) ایمیل هایی هستند که از طرف دوستان و آشنایان شما فرستاده نشده اند و درواقع به نوعی مزاحم به شمار می روند که از طرف کسانی که آدرس ایمیل شما را داشته باشند، فرستاده می شوند و سرویس های تامین کننده ایمیل مانند یاهو، گوگل و مایکروسافت میلیاردها ایمیل اسپم را روزانه فیلتر می کنند و تنها تعداد کمی از اسپم ها از این فیلترها عبور می کنند و ۵ تا ۲۰ اسپم در طول روز، عددی غیرطبیعی نیست.
شما ممکن است سهوا ایمیل های اسپم را باز کنید. اگر سیستم ایمیل شما دارای یک پنجره پیش نمایش (preview pane) است، زمانی که شما هر ایمیل را انتخاب یا از روی آن حرکت کنید، به طور خودکار باز می شود. بنابراین برای جلوگیری از باز شدن اسپم ها، می توانید به بخش تنظیمات رفته و پنجره پیش نمایش ایمیل یاهو را خاموش کنید.
توجه داشته باشید که مسدود کردن اسپم ها، آنها را حذف نمی کند. هنگامی که سرویس ایمیل، ایمیل های اسپم را فیلتر می کند و هنگامی که شما آنها را به عنوان اسپم گزارش می کنید، آنها به پوشه اسپم یا ایمیل های ناخواسته منتقل می شوند و اگر شما پوشه را برای ایمیل های مشروع بررسی کنید، می توانید آنها را در آنجا ببینید.
اگر شما از فرآیند خودکار حذف ایمیل های اسپم زمانی که دریافت می شوند، استفاده کنید، آنها به سطل زباله منتقل می شوند. البته بعید است باز هم آنها را ببینید، اما اسپم ها هنوز هم وجود دارند و تنها زمانی حذف خواهند شد که شما پوشه سطل زباله را خالی کنید که البته ارایه دهنده خدمات ایمیل شما این کار را به طور منظم انجام می دهد.
در غیر این صورت، با برگرداندن ایمیل های اسپم به منبعشان یا تلاش برای انتقام از فرستنده، خود را به زحمت نیندازید. زیرا ممکن است آدرس جعلی باشد و حتی اگر فرستندگان اسپم از یک نشانی ایمیل واقعی استفاده کرده باشند، شما تنها یک کار بیهوده کرده اید.
  مشکلات پشتیبانی
دلیلی برای ناراحتی درباره عدم پشتیبانی یاهو وجود ندارد. نخست اینکه این شرکت در تلاش است از ورود اسپم جلوگیری کند و اگر در یک ناحیه خاص شکست می خورد، شما می توانید با گزارش ایمیل های اسپمی که دریافت می کنید، به آن کمک کنید. با این حال، به یاد داشته باشید فیلترهای اسپم برای صدها میلیون نفر از مردم کار می کنند، نه فقط برای شما.
دوم، ایمیل یاهو یک سرویس رایگان است و ارایه پشتیبانی انسانی برای میلیون ها نفر از مردم برایش صرفه اقتصادی ندارد و این موضوع برای گوگل، مایکروسافت و سایر ارایه دهندگان خدمات آنلاین با حجم بالا نیز صدق می کند. بنابراین اگر شما پشتیبانی شخصی می خواهید، بهتر است در سرویس هایی که هزینه دارند مانند FastMail ثبت نام کنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :