آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1950
تاریخ انتشار : 19 مهر 1390 18:55
تعداد بازدید : 687

سيستم پزشكي از راه دور دانشگاه علوم پزشكي شيراز راه اندازي شد

دبير شوراي پزشكي از راه دور دانشگاه علوم پزشكي شيراز گفت: سيستم پزشكي از راه دور (تله مديسين) براي ارايه خدمات تخصصي و فوق تخصصي پزشكي به مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشكي شيراز راه اندازي شد.

ايسنا- مهدي شرف‌خواه افزود: به علت تعداد محدود پزشكان متخصص و فوق ‌تخصص در استان و نياز مردم مناطق دور دست به دريافت اين قبيل خدمات، سيستم پزشكي از راه‌ دور
 آغاز به كار كرد.
وي گفت: پزشكان عمومي، در اين مرحله از راه‌اندازي سيستم پزشكي از راه دور، مي‌توانند تحت وب و به كمك اينترنت يا اينترانت اطلاعات پزشكي و مشخصات بيمار را به متخصص يا فوق تخصص مربوطه ارايه دهند و با ارتباط صوتي و تصويري براي تجويز دارو و توصيه‌هاي لازم از نظرات‌شان مطلع شوند.
دبير شوراي پزشكي از راه ‌دور دانشگاه علوم پزشكي شيراز افزود: همچنين پزشك متخصص در اين سيستم مي‌تواند اطلاعات بيمار از جمله نتايج آزمايش، عكس‌هاي راديولوژي و نوار قلب را با كيفيت مناسب مشاهده و نظر خود را به پزشك معالج حاضر در منطقه سكونت بيمار اعلام ‌كند.
شرف‌خواه گفت: با راه‌اندازي اين سيستم بيمار براي دريافت نظر تشخيصي - درماني متخصص و يا فوق تخصص نيازي به تردد بين محل زندگي خود و مركز شهرستان ندارد و علاوه بر كاهش هزينه سفر، عدالت در دسترسي به خدمات بهداشتي - درماني براي عموم حتي ساكنان مناطق دورافتاده نيز فراهم مي‌شود.
وي افزود: هم‌اكنون اين شيوه طبابت به كمك سيستم پزشكي از راه‌ دور در بيمارستان‌هاي مادر و كودك (غدير)، شهيد رجايي (تروما)، امير‌المومنين و ايرانيان دبي در حال اجراست كه در آينده‌اي نزديك در ديگر مراكز تابعه دانشگاه در سطح استان اجرا مي‌شود.
دبير شوراي پزشكي از راه‌ دور دانشگاه علوم پزشكي شيراز اظهار اميدواري كرد: تا با فعال شدن سيستم پزشكي از راه ‌دور در خانه‌هاي بهداشت و دورترين نقاط كشور مردم بتوانند بدون نياز به مراجعه به مراكز استان‌ها از خدمات تشخيصي-درماني تخصصي و فوق تخصصي بهره‌مند شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :