آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 195346
تاریخ انتشار : 19 آبان 1395 11:24
تعداد بازدید : 713

طرح جدید صدور چک مشکل دارد

رییس کمیسیون بازار، پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران با بیان مشکلات طرح صدور چک در مجلس گفت: طرحی که بدون مشارکت بانک مرکزی و دستگاه قضایی تدوین شود، نمی تواند طرح کاملی باشد.

ایرنا- علی سنگینیان در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت:  این طرح نه تنها ایرادات فعلی قانون چک را برطرف نمی کند، بلکه ایرادات جدیدی به آن اضافه خواهد کرد. به عنوان نمونه این طرح یک سری تکالیف برای بانک ها مشخص کرده است که به نظر من بانک ها زیر بار این تکالیف نمی روند، چون استقلال بانک ها را خدشه دار می کند.
بر اساس این گزارش طرح صدور چک در مجلس نهم (سال 1391) با رویکرد سخت گیری برای افتتاح حساب و دریافت دسته چک، تعیین سقف اعتبار برای صدور آن، تشکیل پرونده الکترونیکی چک، حذف فرآیند دادرسی در خصوص چک های برگشتی و امکان صدور چک الکترونیکی از سوی جمعی از نمایندگان تهیه شد.
هرچند اردیبهشت ماه امسال کلیات این طرح در کمیسیون اقتصادی مجلس به تصویب رسید؛ اما به دلیل پایان دوره مجلس نهم، به تصویب نهایی نرسید. با آغاز فعالیت دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، این طرح در 30 خرداد امسال بار دیگر اعلام وصول شد و در دستور کار رسیدگی کمیسیون اقتصادی مجلس قرار گرفت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :