آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 195350
تاریخ انتشار : 19 آبان 1395 11:28
تعداد بازدید : 712

احتمال حمله سایبری به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

با وجود اطمینان دهی مقامات امنیتی، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با نگرانی از احتمال حملات سایبری برگزار می شود.

بی بی سی- انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از طریق باجه های الکترونیکی انجام می شود که بخش عمده ای از آنها به اینترنت متصل نیستند. علاوه بر این، ایالات مختلف و مناطق مختلف آنها، از سیستم های متفاوتی برای رای گیری استفاده می کنند. گفته می شود نبود تمرکز در سیستم رای گیری موجب افزایش چشمگیر امنیت سیستم می شود.
 سازمان امنیت ملی هم آزمون سلامت سایبری را در مورد سیستم رای گیری اجرا کرده است
با تمام این اوصاف، نیازی نیست که مهاجم سایبری کل کشور یا حتی کل سیستم یک ایالت را هدف قرار دهد. بلکه از آنجا که فرآیند انتخابات و رای شماری به صورت الکترونیکی و فوری انجام می شود، کافی است در ایالات و مناطقی که رقابت انتخاباتی بسیار نزدیک است، هکرها راهکاری برای ایجاد اختلال در عملکرد سیستم رای گیری بیابند تا ردگیری مداخله آنها در فرآیند رای گیری دشوارتر شود.
در حال حاضر 10 ایالت اقدام به نصب دستگاه های رای گیری لمسی کرده اند که به محض لمس صفحه توسط کاربر، کاندیدای موردنظر انتخاب می شود. در این سیستم ها به هیچ عنوان از کاغذ استفاده نمی شود و در پایان روز انتخابات، تعداد آرای هریک از نامزدها مشخص می شود. بنابراین اطلاع از این که آرای ثبت شده در این سیستم ها واقعی یا حاصل یک حمله سایبری است، دشوار خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :