آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1954
تاریخ انتشار : 19 مهر 1390 19:13
تعداد بازدید : 546

معاون نظارت رگولاتوری:

ارسال پیامك های انبوه ساماندهی می شود

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: رگولاتوری ارسال پیامك های انبوه از طریق شبكه های موبایل را پیگیری و ساماندهی می كند.

موبنا - حسن رضوانی با بیان این مطلب افزود: چنانچه پیامك‌های انبوه برای مشتركان مزاحمت ایجاد كند، امكان پیگیری آن توسط سازمان تنظیم مقررات وجود دارد.
وی با بیان اینكه این فرآیند باید از سوی مجرای قانونی آن انجام شود، ادامه داد: مشتركان می‌توانند برای غیرفعال سازی این سرویس درخواست خود را به مراكز تماس اپراتورهای تلفن همراه مطرح كنند.
معاون سازمان تنظیم مقررات بیان كرد: اپراتورهای تلفن همراه باید جوابگوی پیامك‌هایی باشند كه برای مشتركان مزاحمت ایجاد می‌كند.
در همین حال داوود زارعیان، مدیركل روابط عمومی‌شركت مخابرات ایران دراین باره اعلام كرد كه پیامك‌های تبلیغاتی پس از ساعت 12 شب ارسال نمی‌شود و امكان دریافت آن در ساعات نیمه شب بعید به نظر می‌رسد مگرآنكه موبایل مشترك مقصد خاموش بوده و یا خارج از محدوده سرویس دهی باشد كه پیامك در سیستم ذخیره شده و بعد از این زمان به مشترك می‌رسد.
این در حالی است كه مسوولان شركت مخابرات ایران معتقدند تعداد پیامك‌های تبلیغاتی كه برای كاربران موبایل ارسال می‌شود آنقدر نیست كه باعث شكایت مشتركان شود و میانگین ارسال پیامك انبوه و تبلیغاتی برای هر مشترك كمتر از دو پیامك در هفته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :