آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 195487
تاریخ انتشار : 22 آبان 1395 11:3
تعداد بازدید : 1088

در 18 زمینه تخصصی 850 میلیارد تومان

وزارت ارتباطات با شرکت های خصوصی خوزستان تفاهم نامه امضا کرد

طی مراسمی در شورای اداری اهواز و با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیر کار، رفاه و امور اجتماعی و استاندار خوزستان تفاهم نامه همکاری با شرکت های خصوصی بخش ICT به امضا رسید.

فناوران-  این تفاهم نامه در 18 زمینه تخصصی تدوین شده است که در مجموع 850 میلیارد تومان سرمایه گذاری در این حوزه را شامل می شود.
در مراسم امضای این تفاهم نامه، براری معاون امور دولت، مجلس و استان های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در سه سال گذشته صدها میلیارد تومان سرمایه گذاری در زیرساخت های ICT استان خوزستان صورت گرفته است به طوری که هم اکنون پهنای باند در این استان 5.5 برابر و ظرفیت شبکه انتقال نیز بیش از 4.8 برابر شده است که هدف استفاده از توسعه این زیرساخت ها ارایه خدمات به مردم است که به ایجاد کسب و کار و رونق اقتصادی کمک کند.
 وی با بیان اینکه عقب ماندگی در حوزه زیرساخت در خوزستان وجود ندارد، افزود: هم اکنون بیش از 430 شهر به نسل سوم و چهارم تلفن همراه پیوسته اند و علاوه بر آن بیش از 2 هزار روستا دارای زیرساخت اینترنت هستند.
براری با پیش بینی رشد سه برابری بازار فناوری اطلاعات گفت: این بازار در حال تغییر شکل از شبکه به محتواست؛ چراکه اگر در اقتصاد شبکه 4.5 میلیون نفر عضو هستند اما در بازار محتوا نزدیک به 400 میلیون نفر از مردم عرب زبان حضور دارند.
وی ادامه داد: امیدواریم تا سال آینده شاهد اضافه شدن سبد درآمدی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات به سبد درآمدی کشور باشیم.
 در ادامه این مراسم صالح نساج، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خوزستان با بیان حضور 32 هزار فارغ‎التحصیل و دانشجوی رشته فاوا در استان خوزستان گفت: بعد از توسعه نسل سوم و چهارم تلفن همراه، افزایش چند برابری پهنای باند، توسعه فیبرنوری و شبکه انتقال داده در خوزستان در کنار سایر ظرفیت های استان، پتانسیل جوانان تحصیلکرده، حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و استانداری خوزستان سرمایه گذاری های مشترکی میان بخش خصوصی و دولتی صورت گرفت که بیشترین آن متعلق به شرکت ایرانسل است.
 وی به امضای تفاهم نامه همکاری با شرکت های بخش خصوصی ICT پرداخت و افزود: این تفاهم نامه در 18 زمینه تخصصی همچون شهر هوشمند، شهر سلامت و شهر انرژی، توسعه گردشگری و خدمات روستایی، تولید محتوا و مرکزاداری توسط بخش خصوصی است که امضای این تفاهم نامه ها می تواند موجب به ثمر نشستن توسعه کسب وکارهای مختلف در استان باشد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :