آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 195507
تاریخ انتشار : 22 آبان 1395 11:28
تعداد بازدید : 1024

دانشگاه شریف شریک راهبردی مخابرات شد

با امضای تفاهم نامه مشارکت راهبردی مخابرات و دانشگاه شریف این دانشگاه با هدف تزریق مفاهیم نوین IT و رسیدن به یکپارچگی فنی، شریک راهبردی شرکت مخابرات شد.

فارس- تفاهم نامه همکاری میان شرکت مخابرات ایران و دانشگاه شریف با موضوع مشارکت راهبردی امروز در محل ساختمان شرکت مخابرات ایران در سردار جنگل امضا شد.
این تفاهم نامه که میان رسول سراییان مدیرعامل شرکت مخابرات ایران و فتوحی فیروزآباد رییس دانشگاه صنعتی شریف به امضا رسید، سه محور آزمایشگاه، نوآوری و توانمندسازی نیروی انسانی را شامل می شود.
در این مراسم رسول سراییان با بیان هدف مشارکت راهبردی مخابرات و دانشگاه شریف گفت: شرکت های بزرگ معمولا یک دانشگاه را به عنوان شریک راهبردی خود انتخاب می کنند.
وی با بیان تصویب ره نگاشت (برنامه تحول) پنج ساله شرکت مخابرات ایران گفت: ره نگاشت دارای بندهایی است که از مفاد آن تربیت مدیران و کارشناسان خبره است.
به گفته وی، با توجه به تغییرات فناوری و تغییرات بازار مخابرات به شرکایی نیاز دارد که با تزریق دانش و توانمندی به این شرکت مدت زمان اجرای ره نگاشت را حتی به کمتر از 5 سال کاهش دهند.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: با این مشارکت راهبردی، شرکت مخابرات ایران از امکان توانمندسازی نیروهای خود از طریق دوره های دانشگاه شریف و جذب نخبه های این دانشگاه استفاده خواهد کرد.
وی از دیگر محورهای این تفاهم نامه به ارایه سرویس های ارزش افزوده، هم افزایی مخابرات ایران در ارتباطات سیار، ارایه خدمات مشاوره و توسعه فناوری فیبر نوری پرداخت.
به گفته سراییان، راه اندازی آزمایشگاه خدمات ارزش افزوده دانشگاه از دیگر موارد مهم تفاهم نامه مشارکت راهبردی مخابرات و دانشگاه شریف است.
در این مراسم همچنین برات قنبری رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران گفت: با این تفاهم امکان برقراری دوره های آموزشی پیشرفته توسط دانشگاه شریف با هدف فعالیت نیروی انسانی خبره برای مخابرات فراهم می شود.
قنبری گفت: مخابرات یک بنگاه اقتصادی 16 هزار میلیارد تومانی است که اخیراً حجم بازار آن به 20 هزار میلیارد تومان نیز نزدیک شده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :